spot 28 MART 2010 / 18:00

HP işistasyonlarını Ankara’ya taşıdı

HP, Ankara’daki etkinlikte HP işistasyonları ailesi hakkında bilgi verdi.

HP tarafından geçtiğimiz haftalarda Ankara’da gerçekleştirilen etkinlikte HP işistasyonları ailesi hakkında katılımcılara bilgi verildi, Ayrıca HP’nin Z serisi işistasyonlarında ücretsiz olarak sunulan Skyroom yazılımı hakkında bir demo gösterim de gerçekleştirildi.
Intel ile birlikte gerçekleştirilen etkinliğe ilişkin görüşlerini aldığımız HP Kişisel Sistemler Grubu Ankara Bölge Müdürü Onur Cansu etkinlikte işistasyonu ürün ailesini kamuya neler katabileceğini, HP işistasyonları ile birlikte sunulan yazılımları ve performans ekranlarını canlı demolarla sunmaya çalıştıklarını ifade etti.
Cansu sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Ankara pazarı göz önüne alındığında Türkiye’de yüzde 65 dediğimiz pazar payı Ankara’da yüzde 80’e ulaşıyor. Amacımız artık pazardan pay almak değil pazarı büyütmek. Biz özellikle bugün burada da işistasyonlarından bahsediyoruz ki insanların işistasyonları ile neler yapabileceğini ortaya koyalım. İşistasyonları açısından kendimizi diğer ülkelerle kıyasladığımızda İsrail, Yunanistan gibi ülkeler nüfus olarak bizden az olmasına karşın adetsel olarak bizden çok daha fazla işistasyonuna sahip. Bizim bugünkü oranlarımızı 2-3 katına çıkarmamız gerekli.”
Skyroom yüksek çözünürlükte paylaşım sunuyor
Skyroom yazılımının Ankara’da demo sunumunu gerçekleştiren HP Akdeniz Ortadoğu Afrika Bölgesi Teknik Danışmanlar Yöneticisi Murat Özdemir ise Skyroom yazılımı ile ilgili şu bilgileri verdi: “Kurumların masraf ve verimliliklerini optimize etmek için yeni yollar
arıyor. Özellikle kurum noktaları geniş alanlarda dağılmış olan kurumlarda uzaktan çalışanlar için Skyroom yazılımı HP tarafından geliştirildi. Skyroom yüksek çözünürlükte, çoklu konferans yapabiliyor. Skyroom’un en önemli özelliklerinden birisi de konferans sırasında insanlar ekranlarının bir bölümünü diğer katılımcılar ile paylaşabiliyorlar. Bu sırada ekranın gösterdiğiniz bölümünün yanında siz görsel temasınızı kaybetmiyorsunuz.”
Özdemir, Skyroom’un konferans odaları veya uzak varlık odaları gibi sistemlere göre çok daha makul fiyatlara temin edilebilen masaüstü konferans programlarına göre çok daha üstün performans sağladığını da sözlerine ekledi.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics