spot 22 AĞUSTOS 2010 / 18:00

ICF’nin en iyisi belli oldu

Sobe ve NTVSpor’un düzenlediği spor organizasyonunun ödülleri verildi.

Sobee ve NTVSpor’un organizasyonu şık bir Audi A3 ile taçlandı, yeni oyunlar yola çıktı.
Türk Telekom bünyesinde bulunan Sobee Studios ve NTVSpor’un düzenlediği “I Can Football NTVSpor Kupası” karşılaşmalarında başarılı performanslar ödüllendirildi.
I Can Football (ICF) NTVSpor Kupası, Dünya Kupası’yla eş zamanlı olarak aynı maçların on beş dakika öncesinde oynanmasıyla duyulmuştu. Televizyonda izlenirken aynı anda çevrimiçi oynanan futbol oyununda en başarılı performansı sergileyen oyuncu ödülünü aldı.
Bir futbol simülasyonunu andıran oyunda her kullanıcı saha içindeki yirmi iki oyuncudan birini yönetiyor. Kendi bölgesinde başarıyla oynayan oyuncular arasında en iyi dereceyi elde eden oyuncu Audi A3 otomobil kazandı. Dünyanın ilk 11’e 11 oynanan çevrimiçi oyunu olma özelliğini taşıyan oyunu 600 binin üzerinde üye oynamaya devam ediyor.

Çevreci Süper Can geliyor
Sobee Studios Kurucusu ve Genel Müdürü Mevlüt Dinç, uzun süredir hayalini kurduğu televizyon üzerinden de görülebilen çevrimiçi oyun projesini gerçekleştirdikleri için heyecanlı olduğunu belirtti. ICF oyununun gelişerek devam edeceğini belirten Dinç, önlerinde Türkiye’nin ilk animasyon kahramanı Süper Can’la ilgili bir oyun projesi olduğunu bildirdi.
Süper Can’ı altı yaş ve üzeri çocuklar için düşündüklerini belirten Mevlüt Dinç, ilk temalarının ‘çevre’ üzerine olacağını belirtti. Dinç, oyunun hem raflarda fiziksel olarak hem de internet üzerinden indirilebilir şekilde var olacağını belirtti.
Oyun piyasasının dünyanın en büyük piyasalardan biri olduğunu belirten Sobee Kurucusu, Türkiye’de oyun yazılımının gelişmeye başladığını, yeni yatırımlarla daha da gelişmesi gerektiğini vurguladı.
ETİKETLER : Sayı:785

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics