spot 28 MART 2010 / 18:00

İlk yıl uğurlu geldi

İlk yaşını dolduran Avnet Technology Solutions Türkiye, ikinci yılına da hızlı başladı.

2009 yılı Şubat ayında faaliyetlerine başlayan Avnet’in, Sanko ile birlikte oluşturduğu Avnet Technology Solutions Türkiye, ilk doğum gününü geçtiğimiz ay kutladı. Şirket, Avnet Technology Solutions Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) bölgesi operasyonunun bir parçası olarak faaliyetlerine devam ediyor.
Kuruluşundan itibaren, Türkiye’de katma değerli dağıtıcılık misyonunu başarı ile yüklenen Avnet Technology Solutions Türkiye, iş ortaklarını yeni pazarlarda iş fırsatları yakalama ve iş geliştirme şansına sahip olmaları konusunda destekliyor. Bu işbirliği, kurumlara kendi iş süreçlerini iyileştirecek ve rekabet güçlerini artıracak çözümleri sunan bir kanal ile çalışma olanağı sağlıyor.
Avnet Technology Solutions Türkiye Genel Müdürü Cem Aşık konuyla ilgili sorularımızı yanıtladı:

Avnet’in ilk yılını değerlendirir misiniz?
Türkiye’de OBİ (Orta Büyük Boy İşletme) segmentindeki kurumların teknolojiyi rekabet avantajı olarak kullanamadıklarını ve bu kesime BT ürün ve hizmetlerini ulaştıracak tek kanal olan kurumsal satıcıların bu işi yapabilmek için desteğe ihtiyaçları olduğunu gördük. Üreticilerin de bu müşteri kesimine uzak kaldığını fark ettik. Dolayısıyla bir boşluğu doldurmak üzere Türkiye’de kurulduk. Aynı zamanda türümüzün ilk ve tek örneği olarak da, iş ortaklarımıza kendimizi ve faydalarımızı anlatmamız gerekti.
Tüm bunlar ışığında bakarsak, epey yol kat ettik. Birçok iş ortağımızla iş geliştirme faaliyetleri yaptık ve bunlardan çok sayıda iş fırsatları çıkardık. Eğitimler, satış öncesi ve sonrası destek konusunda oldukça faal olduk. Bünyemize (HP orta boy sistemler ve veri depolama, EMC veri depolama ve arşiv, VMware, AMD, Kingston, Hitachi, IBM orta boy sistemler ve üst uç veri depolama ürünleri gibi) yeni dağıtıcılıklar kattık. Hepsinden zoru, tüm bu işlevleri yerine getirebilecek şekilde kendi organizasyon ve kültürel dönüşümümüzü gerçekleştirdik. Bunların sonucunda da, Türkiye için yeni olan bu modelde, giderek yükselen bir grafikte satış rakamlarına ulaştık.

İlk yıl itibariyle konulan hedeflerdeki başarı oranı nedir?
Çeşitli iş birimlerinin başlama zamanlarının ilk planlanandan farklı olması ve tabii ki ekonomik olarak çok belirsiz bir ortamda işe başlamamız, hedeflerimizi revize etmemizi gerektirdi. Ama gerçekçi olarak yenilediğimiz hedeflerde, artan bir eğilimi yakaladık.

2010 hedeflerini ve vizyonunuzu paylaşır mısınız?
2010 (2011 mali yılı) içinde agresif büyüme hedefimiz var. Bunu iki yöntemle yapacağız: Birincisi iş ortaklarımızla beraber bakir müşteri kesimlerinde ve yeni ürün segmentlerinde iş geliştireceğiz. İkincisi, portföyümüze yeni ürün ve hizmetler katarak, kurumsal alanda giderek daha komple çözümler sunar hale geleceğiz.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics