spot 13 HAZİRAN 2010 / 18:00

ING Bank teknolojik altyapısını yeniledi

ING Bank, hizmet kalitesini artırmak için teknolojik altyapısını yeniledi.

Hizmet kalitesini artırmak için teknolojik altyapısını yenileyen ING Bank; ağ, disk ve masaüstü sanallaştırma uygulamalarını da test etme aşamasında. Olumlu sonuçların elde edilmesi ile  banka bu alanlarda da yatırımlar yapacak.

ING Bank, 333 şube, 838 ATM, 7/24 çağrı merkezi ve internet bankacılığı ile çok kanallı bir iş modelini destekliyor. Bütün bu kanallar arasında yüksek düzeyde bir bütünlük mevcut. Banka bu sistem içinde ürün ve hizmet sunumunu hızlandırmak ve müşteri memnuniyetini artırmak için teknolojik altyapısını yenileme kararı aldı.
2009 itibariyle önemli BT altyapı projeleri gerçekleştirerek çok sayıda projeyi paralel olarak yürüttüklerini anlatan ING Bank Teknoloji Hizmetleri Grup Müdürü Bülent Kutlu, teknolojiye yaptıkları yatırımlarda odak noktalarının müşteri memnuniyetini yükseltmek ve hizmet kalitesini artırmak olduğunu ifade etti. Kutlu, şu bilgileri verdi: “Gerçekleşen yatırımların en önemlileri; TIA-942, Tier IV standartlarında kurduğumuz bilgiişlem merkezi ve neredeyse tüm ağ altyapısını değiştirdiği ağ projeleri. Ağ projesinde MPLS VPN hizmeti alarak her bir şubemizi 2 MB hızına ulaştırdık. Yedek hatları ise aynı hızlarda
3G ile sağladık. Ağ cihazlarında Cisco ürünlerini tercih ettik. Bilgiişlem merkezimizde kullandığımız yeni sunucu sanallaştırma uygulaması sayesinde iş çevikliği ve esnekliği artırılırken, bankacılık altyapısı daha hızlı ve
daha güvenli hale geldi. Proje bağlantı hızları 10 kat arttı. İşlemler ve bilgilere ulaşmak daha hızlı geldi. Bütün bunlar sonucunda müşterilerimize daha hızlı, kesintisiz ve verimli hizmet verebiliyoruz. Ayrıca bütünleşik iletişim sistemleri sayesinde hem daha verimli iletişim imkanımız oldu, hem de personel eğitimini çevrimiçi yaparak maliyetlerden tasarruf eder hale geldik.”

Üçüncü merkez İzmir’e geliyor

Geçen yılın bankaları adına teknoloji anlamında yatırım yılı olduğunu, 2009’dan 2010’a  kalmış olan birkaç projenin de bitirilme aşamasına geldiğini açıklayan Bülent Kutlu, İstanbul’da ana ve yedek olmak üzere iki bilgiişlem merkezi olmasına rağmen, üçüncü bir merkezi İzmir’de felaket kurtarma operasyonları için devreye alma sürecinde olduklarını belirtti.
Kutlu, bu yatırımın devamı şeklinde önümüzdeki günlerde özellikle büyüyen disk ihtiyaçlarını verimli bir şekilde karşılama hedefinde olduklarına değinirken, “Güçlü güvenlik ve izleme sistemlerimiz olmasına rağmen bu alanda kaliteli,  kesintisiz ve güvenli servis hedefi nedeniyle yatırımlarımıza devam edeceğiz. Ağ, disk ve masaüstü sanallaştırma uygulamalarını test etme aşamasındayız. Olumlu sonuçların elde edilmesi durumunda bu alanlarda da yatırımlar yapacağız” şeklinde konuştu.
ETİKETLER : ING Bank Sayı:775

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics