spot 04 TEMMUZ 2010 / 18:00

Intertech’in gözü uluslararası arenada

Eurobank projesini devreye almaya hazırlanan Intertech’in yeni dönem iddiaları büyük.

Intertech Genel Müdürü Murat Çelik, geçtiğimiz yılın Intertech için stratejik bir yıl olarak geçtiğini söylerken, 2010’a hızlı başladıklarını ve önümüzdeki dönem için de çok iddialı olduklarını ifade etti. Inter-Next platformunu Denizbank AG Avusturya ve Almanya’da devreye alarak, yurtdışı arenasında biz de varız dediklerini anlatan Çelik, Eurobank Tekfen projesini almak için ise uluslararası birçok marka ile rekabet ettiklerini belirtti. Çelik, “EuroBank Tekfen İnter-Next ürün ailemizi önce Türkiye’de devreye alacak. Sonra Avrupa bölgesinde diğer ülkelerde de devreye almayı planlıyor. Bu projeyle Eurobank Tekfen bankacılık altyapısı, baştan sonra Inter–Next ürünleriyle yenilenecek” dedi. 2009’da ürün ailelerini genişlettiklerini kaydeden Çelik, İnter-Leasing uygulamasını yazıp, DenizLeasing’i devreye aldıklarını, İnter-AML kara para yönetim takip yazılımını yazıp, Denizbank ve Denizbank AG Viyana’da hizmete soktuklarını anlattı. Çelik, TÜBİTAK tarafından desteklenen optimizasyon projesini devreye aldıklarını sözlerine ekledi.

Murat_Celik“2010’a hızlı başladık”

2010’a hızlı bir giriş yaptıklarına değinen Çelik, Eurobank projesini Temmuz ayında devreye alacaklarını açıkladı. Çelik, şunları söyledi: “Ürün ailemize XFS tabanlı inter-ATM yazılımını kattık ve bu ürünü DenizBank’ta devreye aldık. Dexia’da bazı ürünlerimizi kullandırmak için verdiğimiz teklif çalışmaları sona ermek üzere. Bu yıl içerisinde DilerBank da Inter-Next ürünümüzü kullanacak. Bununla birlikte Denizbank Finansal Hizmetler Grubu’nun 2010 için stratejik projeleri çalışmaları devam ediyor.”

“Ses getirecek    projelerimiz var”
Altyapılarını günün gereklerine göre geliştirmeyi sürdürerek bankacılık hizmetlerini güçlendirmeye devam etmek istediklerini vurgulayan Çelik, Inter-Next ürün ailelerini yurtiçi ve dışında birçok banka ve kuruluşta yaygınlaştırarak yurtdışına döviz çıkışını azaltıp, döviz kazandırarak ülkeye ve kurumlarına daha çok hizmet etmek istediklerinin altını çizdi. İddialı konuşan Çelik, “Yenilikçi ve inovatif tarz bazı projelerimiz var. Bunlar devreye girdiğinde dünyada ses getirecek. Öyle ki, bankacılık yazılımı denince ilk akla gelen ismin Intertech olduğunu tüm zihinlere kazıyacağız” dedi.
ETİKETLER : Sayı:778

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics