spot 16 EYLÜL 2012 / 11:00

IPZ 2012, Eylül sonunda İstanbul’da gerçekleşiyor

İPZ'12 bu yıl "İnteraktif Ekonomiyle Büyüyen Türkiye" mottosuyla yola çıkıyor.

19-20 Eylül 2012 tarihlerinde, İstanbul Kongre Merkezi’nde 7.’si düzenlenen İPZ’12 bu yıl “İnteraktif Ekonomiyle Büyüyen Türkiye” mottosuyla yola çıkıyor. İPZ’12’nin ikinci günü MMI, Marketing Turkiye ve Youth Republic işbirliği ile tamamen Youth Marketing üzerine tasarlanmış durumda. İPZ Youth, Youth Marketing’den Teen Marketing’e kadar gençliği farklı başlıklarla masaya yatırıyor. İPZ Youth kapsamında da, Youth Republic gençlikle ilgili en güncel araştırmalarını katılımcılarla paylaşılıyor. Bir Youth Republic grup şirketi olan gençlik araştırmaları ve eğilimleri uzmanı Youth Insight’ın gerçekleştirmekte olduğu tüm araştırma ve eğilim raporlarının anahtar noktalarını katılımcılarla paylaşıldığı sunumlarda: Youth Marketing’den Teen Marketing’e, Gençlik & Medya Tüketimi Araştırması’nın en can alıcı noktalarından gençlik pazarlamasındaki son eğilimlere, Gençlik & Müzik & Markalar arasında etkileşimlerden Türkiye harçlık pazarına kadar pek çok konu konuşuluyor. Youth Republic Ajans Başkanı Serhat Gürcü Gençlik ve Medya ana başlığında gençlerin medya tüketim alışkanlıklarını ortaya koyuyor. Gençlik pazarlamasındaki son eğilimler, teen marketing ve gençlikle markalar arasındaki etkileşim tartışılıyor. 2012’nin son çeyreğinde 4200 gencin katılımıyla gerçekleşen medya tüketim araştırmasının çarpıcı bir özeti İPZ Youth katılımcılarıyla ilk kez paylaşılıyor.
Gençlik ve Müzik Eğilimleri de İPZ Youth kapsamında Serhat Gürcü ve Yalçın Pembecioğlu’nun yaptığı bir sunumla sektöre ışık tutuyor. Mayıs ayında yayınlanan “Gençlik ve Müzik Eğilimleri” raporu müzik sektöründe son dönemde yaşanan gelişmeleri, eğilimleri ve Türk gençliğinin değişen müzik dinleme alışkanlıklarını mercek altına aldı.
İPZ‘12 kapsamında sonuçları aktarılan raporda “Müzik albümlerinin yeniden tanımlanması”, “Müzikte yeni tanıtım yöntemleri”, “Etkinlik ve konser eğilimleri”, “Sosyal medya ve müzik” gibi farklı başlıklarda dünyada hayata geçirilen farklı projeler detaylarıyla paylaşılıyor.
ETİKETLER : Sayı:888

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics