spot 25 MART 2012 / 14:31

İş dünyasında mobil dönüşüm

Trend Micro, iş dünyasında yaşanan mobil dönüşüm ve “Consumerization”ın riskleri ve oluşan tehditlerden nasıl korunmak gerektiğini anlattı.

Trend Micro, iş dünyasının önde gelen şirketlerinde görev yapan bilgi teknolojileri yöneticilerine iş dünyasında yaşanan mobil dönüşüm ve “Consumerization”ın riskleri ve bu risklerin oluşturduğu tehditlerden nasıl korunmak gerektiğini “Güvenlik Eğilimleri-İş Dünyasında Mobil Dönüşümün Riskleri” seminerinde anlattı. Seminerde “Consumerization’ı kucaklamak” başlıklı bir konuşma yapan Trend Micro CTO’su Raimund Genes, kurumların bu yeni eğilimi kendi yapılarına en az riskle nasıl uyarlayacaklarını anlattı.
“Kendi cihazını getir-Bring Your Own Device (BYOD)” olarak da tanımlanan “Consumerization” kavramının dünya genelinde hızla yaygınlaştığına değinen Genes, bu eğilimin cihaz yatırımını kullanıcı yaptığı için kurumların cihaz maliyetini düşürdüğünü fakat ortaya çıkan yeni riskler nedeniyle cihaz yönetimi ve güvenlik maliyetlerini artırdığını söyledi.
BlackBerry (RIM), IOS ve Android platformunun pazarda büyük bir yaygınlığa sahip olduğunu belirten Genes, özellikle Android platformunun yükselişi ve bağımsız uygulama marketlerine izin vermesinin siber suçluların bu platforma olan ilgisini artırdığını, bu nedenle Android platformunun kurumlar için çok büyük bir risk taşıdığını söyledi.
Mobil dönüşümün getirdiği risklerden sakınmak için kurumların öncelikle bir plan hazırlamaları gerektiğini, sonrasında hangi kullanıcı segmentinde hangi cihazlara izin verileceğini belirlemelerini tavsiye eden Genes, son olarak da bu mobil cihazları yönetebilecekleri ve güvenliğini sağlayabilecekleri kurumsal bir altyapı kurmaları gerektiğini belirtti.
ETİKETLER : Sayı:864

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN