spot 27 ŞUBAT 2011 / 18:00

İstanbul’da küresel güvenlik platformu

EMEA İntelligence 2011, Mart ayında güvenlik profesyonellerini biraraya getirecek.

EMEA Intelligence 2011, Mart ayında güvenlik profesyonellerini biraraya getirecek.

Önümüzdeki günlerde, İstanbul güvenlik alanında uluslararası çapta gerçekleşecek 3 günlük bir etkinliğe ev sahibi olmaya hazırlanıyor. 10-12 Mart 2011 tarihleri arasında gerçekleşecek olan EMEA Intelligence 2011, uluslararası haber alma, iletişim güvenliği, veri ve kamu güvenliği, istihbarat, adli bilişim, sayısal tanımlama, video-ses analiz, teknik takip, kriptoloji, veri kurtarma ve gözetim teknolojileri konferansı ve sergisi olarak katılımcılarını ağırlayacak. Etkinlik, güvenliğin her noktasını adresleyen başlıklarıyla geniş bir yelpazede son gelişmelerin ve en yeni teknolojilerin, uzmanlar, kamu kurumları, çözüm sunan şirketler ve kullanıcılar ekseninde ele alınacağı küresel bir platform sunacak. Türkiye’den Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, RTÜK, Bankalararası Kart Merkezi, TÜTED, TÜBİTAK BİLGEM kurumlarının yer aldığı etkinlikte, konferans içerik başlıklarında çözüm sunan 30’dan fazla uluslararası şirket ve ABD Adalet Bakanlığı yetkililerinin de katıldığı 30’dan fazla sunum ve tamamen profesyonellerine yönelik olarak çalıştaylar gerçekleşecek. Güvenlik konusunda tehditlerin çok hızlı bir şekilde kendini yenilediğini belirten EMEA-Intelligence Konferans ve Sergisi Direktörü Tolga Gönenli, bu ortak sıkıntıya karşı iletişimi artıracak platformların büyük önem taşıdığını belirterek bu anlamda EMEA Intelligence 2011’in üretici ve kullanıcı ekseninde tüm paydaşları bir araya getiren yapısıyla bu konuda önemli bir iletişim ağı yarattığını vurguladı. Etkinliğin birçok farklı başlıkta önemli kurum, şirket ve kişileri biraraya getirdiğini belirten Gönenli, “Etkinliğimiz bu güvenlik ağını yakalamak için profesyonellerin takip etmesi gereken bir etkinlik” dedi.
Etkinliğin en önemli özelliklerinden birinin geniş içeriği kapsamında pek çok farklı ve Türkiye’de daha önce bilinmeyen şirketlerin ve dünyadan önemli uzman isimlerin yer alması olduğunu belirten Gönenli, şöyle konuştu: “Etkinlikte katılımcıların ilk kez tanışacağı şirketlerden biri Titus. Titus Başkan Yardımcısı “WikiLeaks problemini yaşamamak için ne yapmak gerekiyor?” sorusunun yanıtını vermeye çalışacak. Veri sızıntısını engelleme yollarını aktaracak. İlginç şirketlerden bir diğeri de ESP isimli şirket. Elektrikle çalışan cihazların yaptığı gürültüyü temizliyorlar çözümleriyle. Türkiye’de ilk defa konuşacaklar. Diğer taraftan etkinliğin en önemli konularından olan siber suçlar ve uluslararası terörizm. tarafında Microsoft, HP, McAfee, bizim Kaçakçılık Organize Suçlarla Mücadele Polis Departmanı’mız konuşmacılar arasında yer alacak. BKM de, kartlarla ilgili suistimaller üzerine bir sunum yapacak. Etkinlikteki ilginç şirketlerden biri de bomba imha kıyafeti yapan olan Field Forensas.”

Öne çıkacak konuşmacılar ve konuşmaları
Etkinliğin konuşmacıları arasında da önemli isimler olduğuna dikkat çeken Gönenli, özellikle NewYork Polis Departmanı’nın siber suçlar laboratuvarını kuran Yalkın Demirkaya’nın bu isimler arasında yer aldığını belirtti. Gönenli, etkinliğin diğer önemli konuşmacılarını da şöyle sıraladı: “ABD Adalet Bakanlığı’nınTürkiye’deki Hukuk Danışmanı önemli konuşmacılarımızdan biri. TİP İnternet Daire Başkanı Internet Daire Başkanı Osman Nihat Şen, RTÜK Üst Yönetim Kurul Üyesi Taha Yücel, Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesi Başkanlığı Emniyet Amiri Özgür Sayar, ISACA İstanbul Başkanı ve aynı zamanda Avea İç Denetim Departamanı Başkanı Kaya Kazmacı, Microsoft’un Ulusal Teknoloji Politikaları Yöneticisi Buğra Karabey konuşmacılarımız arasında. Ayrıca İtalya’da bilenen etik bilgisayar korsanlarının oluşturduğu “Hacking Team” de etkinlikte olacak” dedi.
ETİKETLER : Sayı:810

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics