spot 06 ŞUBAT 2011 / 18:00

Kanal yapısı güçlenecek, ekip büyüyecek

Bilişimcim, Citrix’in artık tüm ürün ailesinin dağıtıcılığını yapacak.

Geçtiğimiz yıl pazarın üstünde bir oranla yüzde 40 büyüme gerçekleştiren Bilişimcim, 2011 sonu itibariyle ise yine yüzde 30’un üstünde bir büyümeye ulaşmayı hedefliyor. Bilişimcim’in bu hedefinde itici güçlerden biri de Citrix’in tüm ürün grubunun Türkiye’de dağıtıcılığını üstlenmesi olacak gibi görünüyor. Citrix’in daha önceden ağ ürünlerinin dağıtıcılığını yaptıklarını anımsatan Bilişimcim Genel Müdürü İbrahim Arslan, bu ürünlerin daha çok ağ ve güvenliği adresleyen niş ürünler olduğunu, yeni gelişmeyle beraber ise Citrix’in bütün ürün ailesinin Türkiye’de dağıtıcılığını üstlendiklerini ifade etti. Arslan, uçtan uca sanallaştırma çözümlerinin portföylerine eklendiğinden bahsederken, şunları söyledi: “Citrix’in zaten son yıllarda büyük önem verdiği ve hızla büyüme beklediği bir konu masaüstü sanallaştırma. Yeni dönemde uçtan uca sanallaştırma çözümü sunabilir hale geliyoruz. Ayrıca Xen ailesine ismini veren sunucu sanallaştırma çözümü var.”

Türkiye’de henüz emekleme aşamasında
Citrix’in en önemli hedefinin masaüstü sanallaşırma pazarında büyümek olduğunu anlatan Arslan, zaten uygulama sanallaştırmada pazara hakim olan şirketin bu konuda büyük beklentileri olduğunu dile getirdi. Arslan, “Masaüstü sanallaştırma pazarı dünyada da henüz büyüme aşamasında bir pazar. 2014’te pazarın 1.7 milyar dolara ulaşacağı öngörülüyor. Türkiye’de ise emekleme aşamasında diyebiliriz. Daha alınacak çok yol var. Bilişimcim olarak güvenlik hızlandırma optimizasyon çözümlerine odaklanmış bir şirketiz. Bu yeni gelişmeyle beraber aynı konular içinde yine kalıyoruz ama bu sefer son kullanıcının masaüstündeki erişimde daha performanslı, güvenilir, basitleştirilmiş şekilde çözümler sunacağız. Masaüstü sanallaştırmada Türkiye’de bir büyüme potansiyeli görüyoruz. Biz de ilk aşamada büyük kurumları hedef alıyoruz. Büyük kullanıcı sayısına sahip finans, üretim, büyük sanayi kurumları ilk etapta potansiyel müşterilerimiz” dedi.

Ibrahim_ArslanKanal yapısı güçlenecek

Bilişimcim, 2011’de ekibini de büyütecek. İlk etapta Şubat ayında iki kişi şirket bünyesine katılacak. Şirketin bu yılla ilgili bir hedefi ise kanal yapısını güçlendirmek. Arslan, bu konuda şu bilgileri verdi: “Daha önce sattığımız ürünlerin niş ürünler olması sebebiyle kanal yapımız önemliydi ama çok da kritik önemde değildi. Yeni dönemde ise önemi artıyor. Xen gibi bir ürün ailesine girince kanalı güçlendirmek gerekiyor. Kanala eğitim, lojistik, pazarlama gibi alanlarda destek sağlayacağız. Diğer yandan yazılım üreticileriyle işbirliğini güçlendireceğiz. Büyük projelerde Türkiye’deki büyük yazılım üreticileriyle beraber olmak istiyoruz. Citrix’in dışında kalan ürünlerimizde bir konsolidasyon sözkonusu olabilir.”
ETİKETLER : Sayı:807

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics