spot 04 KASIM 2012 / 16:53

Kaosa ‘Jazz’lı çözüm

Ankara'da, IBM İş Ortağı Ayro Teknoloji ve Bilkent Cyberpark işbirliğiyle ‘IBM Jazz ile Yeni Nesil Yazılım Geliştirme’ etkinliği düzenlendi.

Ankara Cyberplaza’da 18 Ekim’de, IBM İş Ortağı Ayro Teknoloji ve Bilkent Cyberpark işbirliğiyle ‘IBM Jazz ile Yeni Nesil Yazılım Geliştirme’ etkinliği düzenlendi.
‘IBM Jazz ile Yeni Nesil Yazılım Geliştirme’ etkinliğinde; IBM’in Bilkent Cyberpark’ta faaliyet gösteren küçük ölçekli şirketlere özel geliştirdiği tedarik modeli ve bu model kapsamındaki jazz platformuyla ürünleri tanıtıldı.
Ayrotek Ankara Bölge Teknik Müdürü Koray Okşar, IBM Rational Teknik Danışmanı Canberk Akduygu, IBM Rational Teknik Uzman Evrim Doğanyiğit’in konuşmacı olarak katıldığı organizasyonda; platform yazılım geliştirmenin bir orkestrada performans sergilemek kadar uzmanlık ve aynı zamanda işbirliği gerektirdiği düşüncesiyle platformun ‘Jazz’ olarak adlandırıldığı kaydedildi. Ayrıca, yazılım ve sistem geliştirme süreçlerini daha verimli, izlenebilir hale getirmek için bilgi ve iş adımlarının yaşam döngüsü fazları boyunca bütünleştirme sağladığı ve bu çerçevede Gereksinim, Tasarım, Konfigürasyon Yönetimi, Kalite/Test Yönetimi’ni içerdiği bilgisi de verildi. Projenin hayata geçirilmesiyle birlikte küçük ölçekli sistem ve yazılım geliştirme şirketlerinin, IBM Jazz Platformu kullanarak yetkinliklerinin ve nihai ürün kalitelerinin daha da ileri seviyelere taşınmasına katkı sağlanmasının hedeflendiği vurgulandı.

Yazılım geliştirme süreçlerinizi ‘Jazz’ ile tasarlayıp yönetin
Ayrotek IBM Premier Partner Ankara Bölge Müdürü Tuğba Büyükçulha yaptığı açıklamada, “Ayrotek her sektörden ulusal şirket ve kurumlarımızın BT hizmetlerinde beklenen en modern ve çevik üretim tekniklerine, güvenlik-kritik yazılım geliştirme altyapılarına, en verimli proje, süreç ve sistem yönetimlerine ulaşabilmeleri için 60’ın üzerinde yerel eğitim hizmetleriyle birlikte, uluslararası sivil ve askeri proje geliştirme ortamlarına, uluslararası kalite spesifikasyonlarına uyumlu çok geniş danışmanlık hizmetleri sunuyor. Bu çalışmayla da, Cyberpark, IBM ve Ayrotek IBM Premier Partner katkılarıyla pilot bölge seçtiğimiz Cyberpark’taki şirketlere yazılım geliştirme süreçlerinde yardımcı olmak için Jazz Platformu ürünümüzü tanıtıyoruz. Yazılım geliştirme süreçlerinizi Jazz ile tasarlayıp yönetin, kaosu ve beklenmedik aksamaları önleyin diyoruz” dedi.
Etkinlik,  Erdinç Aktuğ - Quartet Jazz performansıyla devam etti.
ETİKETLER : Sayı:894

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics