spot 29 TEMMUZ 2011 / 16:26

Kaspersky kurumsalda Medyasoft ile güçlenecek

Kurumsal ürünlerin dağıtıcılığı Medyasoft’ta.

Uzun süredir yeni iş ortaklıkları için çalışmalarını sürdüren Kaspersky, kurumsal ürünlerinin dağıtıcılığı için Medyasoft ile anlaştı.

Nisan ayında Türkiye de dahil olmak üzere tüm dünyada yapısal bir değişikliğe giden Kaspersky birçok operasyonunu yeniden şekillendirdi. Ayrıca yeni, uzun soluklu iş ortaklıklarına yeşil ışık yakan şirket bu anlamda yapılan çalışmanın neticesinde, kurumsal ürünlerin dağıtımı için Medyasoft ile anlaştı. 1999 yılından bu yana Türkiye’de katma değerli yazılım dağıtıcısı olarak faaliyet gösteren Medyasoft, Kaspersky’nin Türkiye pazarında, özellikle kurumsal alanda büyümesinde önemli rol üstlenecek.
Kaspersky Lab Ortadoğu ve Türkiye Yönetici Direktörü Tarek Kuzbari, anlaşma sonrasında yaptığı açıklamada Medyasoft ile yaptıkları iş ortaklığının Kaspersky’nin Türkiye’deki ilerleyişinde bir kilometre taşı olduğunu söyledi ve katma değerli dağıtım hizmetini üstlenen Medyasoft’un önümüzdeki çeyrekte piyasaya çıkacak olan yeni kurumsal yazılımın hem mevcut müşterilere hem de kanala daha iyi sunulabilmesini sağlayacağını belirtti.
Kaspersky’nin son kullanıcı tarafında üçüncü, kurumsal tarafta ise dördüncü sırada yer aldığını, hedeflerinin ise pazar lideri olmak olduğunu belirten Kuzbari, “Son denemde kurumsal ürünlere eğiliyoruz. Geliştirme çalışmalarımız ve yatırımlarımızda bu alana ağırlık veriyoruz. Tabii hedefe ulaşmak için önemli olan şey sadece ürün değil, aynı zamanda servisler ve katma değerli dağıtım” dedi.

“Kaspersky ile artık güvenlikte de varız”
Medyasoft’un Türkiye’nin 12. büyük yazılım şirketi olduğunu ve katma değerli dağıtıcı olarak da önde gelen şirketlerden biri olduğunu hatırlatan Medyasoft Genel Müdürü İhsan Taşer ise “Bugüne kadar ürün yelpazemizde eksik olan güvenlik yazılımı için uzun süredir arayış içerisindeydik. Kaspersky bu açığı kapattı” dedi. Türkiye’de 60 milyon dolarlık bir güvenlik pazarı olduğunu ve Medyasoft gibi büyük bir yazılım şirketinin bundan pay almamasının düşünülemeyeceğini vurgulayan Taşer, Kaspersky’nin güçlü bir pazar penetrasyonu hedefi bulunduğunu ve Medyasoft’un bilgi birikimi ve pazardaki mevcudiyetiyle bu hedefe ulaşma konusunda güçlü bir destek vereceğini belirtti.
Kaspersky’nin KOBİ’lerden çok büyük şirketlere kadar her türlü işletmenin ihtiyaçlarına yönelik çözümleri olduğunu söyleyen Taşer, bu ürünlerin dağıtımında mevcut iş ortaklarının yardımını alırken yeni iş ortaklarıyla da çalışmaya başlayacaklarını açıkladı ve bu işbirliğinin neticesinde iş ortaklarının da güvenlik yazılımı konusunda uzmanlaşacağını belirtti.
Satış sonrası desteğin önemine dikkat çeken Taşer, “İş sadece ürün satmak değil, servis desteğini de en üst düzeyde sunarak bunun arkasında durmak” dedi.
Siber suçların sayıca artmakta olduğuna dikkat çeken Tarek Kuzbari, bu saldırıların aynı zamanda eskiden olduğunun aksine ‘hedefli’ hale geldiğini vurguladı. Türkiye’de birçok kurumun müşteri veritabanı ve başka kritik bilgiyi sakladığını ve kurumların her türlü tehdide karşı hazırlıklı olması gerektiğini söyleyen Kuzbari, ürünlerin sağlıklı bir şekilde sunulmasının kurumsal çözümlerin verimli olabilmesi için çok önemli olduğunun altını çizdi.
ETİKETLER : Sayı:832

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics