spot 11 TEMMUZ 2010 / 18:10

Logicom Türkiye’den NetApp ve Fujitsu ile işbirliği

Birçok teknoloji markasının Türkiye dağıtıcılığını gerçekleştiren Logicom, Fujitsu ve veri depolama alanında dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan NetApp ile işbirliği anlaşması imzaladı. Logicom, yapılan anlaşma doğrultusunda NetApp ürünlerinin Türkiye’deki operasyonlarını ana dağıtıcı olan Fujitsu aracılığıyla gerçekleştirecek.
İşbirliği anlaşmasının detayları, NetApp Ülke Müdürü Behçet Yumrukçallı, Fujitsu Kanal Satış Direktörü Serdar Atalay ve Logicom Genel Müdürü Zeki Berk’in katılımıyla gerçekleşen basın toplantısında duyuruldu.
NetApp ürünlerinin Türkiye’deki ana dağıtıcısı olduklarını ve küresel bazda 1 milyar dolar ciro ile pazarda önemli bir konuma sahip olduklarını belirten Serdar Atalay, 2010 yılında Fujitsu’nun satış kanalı yapısında gerçekleşen kültür değişikliği ile tamamen bayi kanalı aracılığıyla büyümeyi hedeflediklerini belirtti.
Behçet Yumrukçallı ise 1992 yılından beri  sadece veri depolama alanında faaliyet gösterdiklerini belirterek şunları söyledi: “NetApp 4 milyar dolar cirosu ile 130’dan fazla ülkede faaliyet gösteriyor. Türkiye’de son 5 sene içerisinde yıllık ortalama yüzde 45’lik büyüme ile önemli bir ilerleme kaydettik.Tüm dünyada etkisini gösteren küresel krizde, küreselde yüzde 15, yerelde ise yüzde 65 oranında büyüme ile daha da güçlendik. Önümüzdeki dönemlerde de sağlam ve kuvvetli ara dağıtıcılarımız ve iş ortaklarımız ile büyümeyi hedefliyoruz. Yeni işbirliğimiz ile Logicom’un kanaldaki gücü ve sektör tecrübesinden de faydalanarak önemli avantajlar sağlayacağımıza inanıyoruz.”
ETİKETLER : Sayı:779

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics