spot 15 AĞUSTOS 2010 / 18:00

Lotusphere 2010 etkinliğinde iletişim ve işbirliği çözümleri anlatıldı

IBM, Lotusphere 2010 etkinliğini gerçekleştirdi.

Yeni Lotus serisinde çeşitli sosyal medya araçlarından alınan ilhamın yazılım setiyle bütünleşmesi bir hayli dikkat çekici.
IBM, şirketlerin bilişim teknolojileri ve insan kaynakları müdürlerini, 10 Ağustos Salı günü Lotusphere 2010 İstanbul etkinliğinde bir araya getirdi. BThaber ve BTnet.com.tr’nin de sponsor olarak destek verdiği toplantıda şirketlerin iş sorunlarını çözmek, çalışanların profesyonel ağlar kurmasına olanak tanımak, fikir ve bilgi paylaşmak, iş sonuçları sağlayan yollarla inovasyon gerçekleştirmek için kullandığı kurumsal sosyal ağlar, portal, bütünleşik çalışma ortamları, gerçek zamanlı iletişim ve bulut bilişim gibi sektöre yön veren Lotus çözüm grubu teknolojileri tanıtıldı.
Toplantıda konuşan IBM Marka Müdürü Esra Avcı, “Akıllı Çalışma” kapsamında, BT maliyetlerinin azaltılması ve işletmelerin daha verimli çalışması konusunda bir sunum gerçekleştirdi. Açılış konuşmasının ardından, IBM’in Orta ve Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (CEEMEA) bölgesinden sorumlu Portal Yöneticisi ve İşbirliği Danışmanı Brandon Seppa, “Sosyal İşbirliğinin Geleceği” konulu bir sunum yaptı. Seppa, sunumunda işletmelerin operasyonel sorunlarına çözüm bulan, çalışanlar için profesyonel iletişim ağı kuran, fikir ve bilgi alışverişinin yapılacağı platformu oluşturan, kurumsal sosyal yazılım çözümlerini anlattı.
Etkinlikte IBM Lotus Mesajlaşma ve İşbirliği CEEMEA Direktörü Uffe Sorensen; çalışanın verimliliğini, karar verme süreç ve yeteneğini artıran, güvenilir, zengin bir ileti sistemi sunan “Lotus Notes/Domino” stratejilerini paylaştı. Lotus Notes/Domino, IBM’in dünya çapında 10 binin üzerinde çözüm ortağı tarafından destekleniyor.
Lotus Satış Müdürü Manfred Stadler ise “Bulut Bilişimde LotusLive İşbirliği” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi. LotusLive, bulut ortamı kullanılarak belge paylaşılmasını, toplantı ve etkinliklerin yürütülmesini, dünyanın dört bir yanındaki meslektaşlarla işbirliği kurulmasını sağlıyor.
Vodafone ve BlackBerry, Lotus’un mobil uygulamaları ve akıllı telefonlar için iş çözümleri konularında sunum gerçekleştirdi. Mercedes-Benz Türk, “Lotus Domino Üzerinde Araç Satış ERP Sistemi” başlıklı sunumunda, Lotus yazılımının sağladığı kolaylıkları paylaştı. Hillside ise Lotus Notes üzerinden takip ettiği misafir memnuniyet anketinde yaşanan süreçleri ve Lotus’un sunduğu çözümleri anlattı. Etkinlikte ayrıca, “Kurumsal Sosyal Ağlar”, “IBM Lotus Quickr”, “Birleşik Mesajlaşma - IBM Lotus SameTime” ve “IBM Web Çözümleri” hakkında ayrıntılı bilgiler de verildi.
ETİKETLER : Sayı:784

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics