spot 14 ŞUBAT 2010 / 18:00

Medyasoft, yazılım ve eğitim ağını genişletiyor

Medyasoft SAP’nin kanal iş ortağı oldu, Novell ile de görüşüyor.

Medyasoft, yazılım ve eğitim alanındaki faaliyetlerini genişletiyor. Birçok yazılım şirketinin iş ortağı konumunda bulunan ve 2010 yılı ile birlikte SAP’nin de kanal iş ortağı olan Medyasoft, bu gelişmelere paralel olarak eğitim alanlarını da genişletiyor. Medyasoft’un hem eğitmen hem de danışman kadrosunu da genişlettiği bilgisini veren Medyasoft Genel Müdürü Doğu Pabuçcuoğlu, “Eğitim ve yazılım alanında büyümeye devam edeceğiz. 2010 yılı hedefimiz yüzde 68 oranında büyümek” dedi.
Medyasoft’un bu yıl içinde yöneleceği alanlardan bir tanesi de KOBİ’ler olacak. SAP iş ortağı olarak her ölçekteki şirkete eğitim ve hizmet sunacaklarını kaydeden Doğu Pabuçcuoğlu, şunları kaydetti: “Kriz döneminde şirketler kendi iç süreçlerini sorgulamaya başladılar. Büyük şirketler bugüne kadar zaten teknoloji altyapılarını gerçekleştirmiş durumdaydılar. Şu an ise bu altyapılarını tekrar gözden geçiriyorlar. KOBİ alanında ise bu yatırımlarını hayata geçirmemiş birçok şirket bulunuyor. Tüm bu şirketlere çözüm, danışmanlık, eğitim hizmetleri sunacağız.”
Medyasoft, bu yıl içinde belirli bölgelerde eğitim konusunda iş ortakları ile de birlikte çalışacak.

MedyasoftBasel II  hareketlilik getirecek

Medyasoft, Novell’in dağıtıcılığının alınması konusundaki çalışmalarını da sürdürüyor. Son dönemlerde tekrar bir yükseliş dönemine geçen Novell’in Basel II altyapısına yönelik ürünleri bulunuyor. Basel II konusunun yakın bir zamanda Türkiye’nin gündemine gireceğini belirten Doğu Pabuçcuoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Basel II’nin hayata geçmesiyle birlikte şirketler bankalardan kredi alabilmek için bazı şartları yerine getirmek, bunun için de belirli bir teknoloji altyapısına sahip olmak zorundalar. Hem iş ortağı olduğumuz IBM’in hem de Novell’in bu alana yönelik önemli uygulamaları bulunuyor. Novell ile birlikte özellikle KOBİ alanında yaşanan bir boşluğu dolduracağız.”