spot 10 ARALIK 2012 / 10:31

Microsoft rekabeti fırsata çevirecek yeni ürün ve hizmetleri Türkçe sunuyor

Bilişim profesyonelleri, 5 Aralık’ta Ankara’da düzenlenen Microsoft Bilişim Zirvesi 2012’de bir araya geldi. Yaklaşık 500 bilgi teknolojisi uzmanının katıldığı, Windows, Office, Sunucu-Araçlar ve Bulut olmak üzere 4 ana başlık altında 20 sunumun gerçekleştirildiği zirvede, Türkiye’nin sayısal geleceğini biçimlendiren çözümler ve başarı öyküleri de anlatıldı.
Microsoft Bilişim Zirvesi’ndeki açılış konuşmasında Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen; “2012’de Microsoft olarak çok hareketli bir yıl geçirdik. Geleceğin işletim sistemi Windows 8 baştan tasarlandı. Mobilite, sosyal ağlar, bulut bilişim ve büyük veri olarak sıralanan dört mega eğilim konusunda kendimizi hazır hissediyoruz. Yeni ofis, buluta taşınmış durumda. Kurumlara bu yeni çağda rekabet etmelerini sağlayacak ve bu rekabeti fırsata çevirecekleri yeni ürün ve hizmetleri Türkçe olarak sunuyoruz. Türkiye’nin genç nüfusunun önündeki tüm engelleri kaldırmak ve yeni iş fırsatları yaratmak için çalışıyoruz. Diğer yandan Türkiye’nin önündeki önemli tehditlerden biri olan siber saldırılara karşı kamu ile birlikte hareket etmeye çalışıyoruz” açıklamasını yaptı. Özmen; Microsoft Türkiye’nin; son 3 yılda 2 kere dünyanın en iyi ülkesi seçildiğini de ekledi.

Türk şirketlerinin dünyada rekabet edebilmesini istiyoruz
Tamer Özmen, Microsoft Türkiye’nin 3 yıllık hedefini de şu şekilde dile getirdi: “Bilişimin gücünün; 1 milyon vatandaşa ulaşması, kamuda sayısal dönüşümü desteklemesi ve Türkiye ekonomisini büyütmesi.Türk şirketlerinin dünyada rekabet edebilir hale gelmesini istiyoruz” dedi.
Zirvede; Türk Telekom, Avea ve TTNET’in güç birliği ile hayata geçirilen ‘BİZ’ kimliği ile bulunduklarını ifade eden Avea Kurumsal İş Birimi Kıdemli Direktörü Tunç Taşman, ‘BİZ’ platformuyla operasyonel maliyetlerin düşürülmesinden, gelirlerin artırılmasına, yazılımdan donanıma, temel iletişim hizmetlerinden, iş ve müşteri yönetimi çözümlerine, birçok alanda fayda sağlayan ve tüm iletişim ihtiyaçlarını tek noktadan karşılayan bir anlayışı hayata geçirdiklerini kaydetti. Taşman, “Teknolojinin, yazılım ve donanım tarafındaki hızlı ve sürekli gelişimiyle özellikle ‘yakınsama ve bütünleştirme’ konusunda daha da belirleyici bir role sahip olduğu iş dünyasında, Microsoft ile birlikteliğimiz sayesinde tüm bu çözümleri ve özellikle bulut bilişim ile ortaya konulacak uygulamaları, her ölçekte, yatırım maliyeti olmaksızın, en ekonomik şekillerde sunabiliyoruz” dedi.
Dışişleri Bakanlığı, Bakan Yardımcısı Naci Koru da konuşmasında; “Üç sene önce gerçekleşen Windows 7 tanıtımında da konuşmacı olarak yer almıştım. O dönemde bakanlığımızda Windows 7 işletim sistemini kurmuştuk, şimdi ise Windows 8 sistemine geçmeyi planlıyoruz. Bizim için, sıkça kullandığımız üç cihazın; cep telefonu, tablet ve bilgisayarın birlikte çalışması, cihazlar arası bütünleştirme çok önemli. Bakanlığımıza bağlı olarak çalışan yaklaşık 6 bin memur var. Çalışanlarımız dilediği her yerden bulut teknolojisi sayesinde bilgilerine ulaşabiliyor. Dışişleri Bakanlığı olarak teknoloji alanında yeni neler yapabiliriz diye sürekli düşünüyoruz. Amacımız tüm kamu kuruluşları arasında entegrasyon sağlamak” dedi.
ETİKETLER : Sayı:899

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics