spot 02 OCAK 2011 / 18:00

Nerede hareket, orada bereket

Yazılım hareketi Anadolu’ya yayılarak devam ediyor.

Toplumu lisanssız yazılım kullanımına karşı bilinçlendirmek ve sektörün gelişimini desteklemek amacıyla başlatılan hareket kapsamında başta, Adana, Gaziantep, Bursa, Eskişehir, Kayseri ve Konya olmak üzere Anadolu’nun önde gelen illerinde yerel yönetimler ve iş dünyasının karar vericileri lisanslı yazılım kullanımı konusunda bilgilendirilerek, kendilerinden harekete destek olmaları istenecek.
Ekim ayı itibariyle kampanyanın 2. ayağını başlattıklarını ifade eden BİYESAM Başkanı Namık Kural, “Yazılım sektörünü geliştirmek ve eğitimli genç nüfusa istihdam yaratmak adına yaptığımız pozitif çalışmaların paralelinde çok önemli bir görev de toplumumuza düşmektedir. Bu nedenle hareketimizin ana fikrini yerel yöneticiler ve Anadolu iş dünyasının temsilcileri ile paylaşmamız bizim için büyük önem taşımaktadır. Ziyaretlerimiz sonucunda Anadolu’dan alacağımız destekle, telif hakları ihlalleri konusunda topluma geniş çapta bilgilendirerek, lisanssız yazılım kullanım oranını da hızla düşüreceğimize inanıyoruz.” dedi.
Seyredenlerin gönüllü olarak, siber ortamda birbirleriyle paylaşmalarının amaçladığı kampanya filmleri, destekleyen sivil toplum kuruluşlarının sitelerinde, önde gelen portallerde ve sosyal paylaşım sitelerinde yayınlanıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü ve BİYESAM öncülüğünde, yazılım sektöründe söz sahibi 12 sivil toplum kuruluşunun desteği ve BSA Türkiye’nin katılımıyla hayata geçirilen Yazılım Hareketi geçtiğimiz Haziran ayında başladı.
Yazılım Hareketi; Bilgi Güvenliği Derneği (BGD), Bilişim Güvenliği Derneği (TBGD), Bilişim Sanayicileri Derneği  (TÜBİSAD), Mobil Servis Sağlayıcı İş Adamları Derneği (MOBİLSAD), Teknoloji Bilgilendirme Platformu (TBP), Telekomünikasyon ve Enerji Hizmetleri Tüketici Hakları ve Sektörel Araştırmalar Derneği (TEDER), Tüm Telekomünikasyon İş Adamları Derneği (TÜTED), Türkiye Bilişim Vakfı (TBV), Türkiye Bilişim Derneği (TBD), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yazılım Sektör Meclisi (TOBB) ve Yazılım Sanayicileri Derneği (YASAD) olmak üzere sektörün önde gelen 12 sivil toplum örgütü tarafından destekleniyor.
ETİKETLER : Sayı:802

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics