spot 17 OCAK 2010 / 18:00

NES’i satın alan Avaya hedeflerini de yeniledi

Yeni oluşumun hedefi, özellikle tümleşik iletişim alanında Türkiye liderliği.

Nortel Kurumsal Çözümleri (NES) satın alan Avaya, Türkiye’de de yeni organizasyon yapısını tamamlıyor. Nortel’in hemen hemen üçte birlik bir bölümüne tekabül eden Kurumsal Çözümler’in satın alınmasıyla birlikte Avaya, kurumsal müşterilere çözüm ve hizmet sunarken daha fazla kaynak, büyüklük ve uzmanlık sağlamayı ve kurumsal iletişim çözümleri ve hizmetleri alanındaki pozisyonunu daha da güçlendirmeyi hedefliyor. Yeni satın alma ve katılımlar ile birlikte Avaya Türkiye’nin kadrosu da 12 kişiden 80 kişiye çıktı. Satın almanın duyurusu nedeniyle bir basın toplantısı düzenleyen Avaya Türkiye Genel Müdürü Sinan Dumlu, Netaş ile olan ilişkilerin sürdüğünü, Netaş’ı bir iş ortağı olarak görmeyi arzu ettiklerini belirterek, bu konunun önümüzdeki günlerde netleşeceğini kaydetti.
Özellikle tümleşik iletişim alanında Türkiye’de açık ara bir numara olmayı hedeflediklerini belirten Avaya Türkiye Genel Müdürü Sinan Dumlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Nortel Kurumsal Çözümler bölümünün satın alımın tamamlanması Avaya’nın iletişim sektöründe gelişimi için önemli bir aşamadır. Birbirini tamamlayan ve aynı vizyona sahip ürünler, dikey sektör çözümleri, satış kanalları ve müşteri portföyü ile yeni Avaya, kurumsal iletişimi yeniden tanımlayacak, müşterilerine maliyetleri azaltma, operasyonlarını basitleştirme ve hızlı hareket etmeleri alanında yardımcı olacaktır. Satın almanın sonucu olarak, Avaya daha geniş bir iş ortağı ekosistemine, daha büyük bir ürün portföyüne, daha fazla müşteriye ve rekabet için daha fazla yeteneğe sahip olacaktır.”
ETİKETLER : Sayı:754
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN