spot 06 MART 2011 / 18:00

Netaş, bölgesel sistem bütünleştirici olmayı hedefliyor

Netaş artık bölgesel sistem bütünleştirici Netaş Genel Müdürü Müjdat Altay, yeni dönemin başladığını belirtti.

Netaş Genel Müdürü Müjdat Altay, 2011 yılı itibariyle kendileri için yeni bir dönemin başladığını belirtti.

Kanadalı telekomünikasyon şirketi Nortel’le yolları ayıran Netaş, yeni ortağı OEP ile hedeflerini büyüttü. Yıl sonu itibarıyla Nortel Networks’ün şirketteki yüzde 53,13’lük hissesini OEP RHEA Turkey Tech B.V. satın aldı. Netaş, yeni ortaklık yapısına geçiş süreci ile birlikte bölgede de etkin bir konuma gelmeyi planlıyor. Geçtiğimiz hafta düzenlenen bir toplantı ile yeni strateji ve hedeflerini aktaran şirket, Kuzey Afrika, Türk Cumhuriyetleri, Doğu Avrupa ve Ortadoğu bölgesindeki 20’den fazla ülkede sistem bütünleştirici olarak etkinliklerini artırmayı planladıklarını açıkladı. Şirketin yeni vizyonunu anlatan Netaş Genel Müdürü C. Müjdat Altay, 2011 yılıyla beraber şirket için yeni bir dönem başladığına işaret ederek, “Şu anda Kuzey Afrika, Türk Cumhuriyetleri, Doğu Avrupa ve Ortadoğu coğrafyasında bulunan 20 ülkede yapılandık. Türkiye’de elde ettiğimiz güçlü birikimi ve yakaladığımız sistem bütünleştirme başarısını, 2011 yılında bu ülkelere taşımak istiyoruz” dedi.
Bugüne kadar Türkiye’de Turkcell, Superonline ve Avea ile dünyada da Ciena, Kapsch CarrierCom, Avaya ve Genband gibi sektörün pazar lideri küresel üretici şirketleriyle çalıştıklarını belirten Altay, dünya standartlarında hizmet verdiklerini ve önemli bir bilgi birikimi elde ettiklerini vurguladı. Netaş’ın hep bir okul olduğunu da belirten Altay, “Hem teknoloji temelinde büyük değişiklikler yaşanıyor hem de iş yapış şekilleri değişiyor. Telekom operatörleri, şirketler ve devlet kurumları ihtiyaçlarını çeşitli çözümleri bir araya getirerek karşılama yoluna gidiyor bu da sistem bütünleştirme modelini oluşturuyor” dedi.
1967’de kurulmuş olan Netaş’ın son 5 yıllık bileşik büyüme oranının yüzde 20 olduğunu da belirten Altay, “2002’de 20 milyon dolar cirosu olan şirket, 2006’da 79 milyon dolar, 2010’da da 180 milyon dolar gelir elde etti. Vergi ve amortisman öncesi gelir ise 18 milyon dolar olarak gerçekleşti. Operasyonlardan 22 milyon dolar nakit oluşturuldu” diye konuştu.
Savunma iletişimi alanında ise TSK için ürün geliştirmeyi sürdüreceklerini belirten Altay, hükümet programında öngörülen ‘savunma sanayisinde yüzde 50 yerli katkı’ hedefi doğrultusunda, iletişim ve bilgi teknolojileri projelerinde görev almaya devam edeceklerini açıkladı.
ETİKETLER : Sayı:811

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics