spot 17 HAZİRAN 2012 / 14:10

OKI Türkiye’de KOBİ’lere odaklanacak

OKI, KOBİ’lere yönelik geliştirdiği yeni ürün ve çözümlerini OKI Türkiye Smart Business 2012 Konferansı’nda tanıttı.

OKI, İstanbul’da düzenlediği basın toplantısıyla özellikle KOBİ’lere yönelik yeni ürünlerini tanıttı ve şirketin Türkiye’deki etkinliğini artıracağının sinyallerini verdi.
Toplantıya katılan OKI baskı çözümleri biriminin bağlı olduğu OKI Data Corporation (ODC), Yönetim Kurulu Üyesi ve Kurumsal Ürünler Bölümü Genel Müdürü Haruhiko Nakazato, şirketlerin ve kurumların farklılaşan ihtiyaçlarını dikkate alarak OKI’nin özellikle KOBİ’lere yönelik çok sayıda yeni ürün geliştirdiğini, 2012 yılında bu ürünleri piyasaya sunmaya başlayarak daha fazla sayıda kurum ve kişinin OKI teknolojisiyle buluşturulacağını söyledi.
Nakazato, OKI’nin 130 yıllık bir teknoloji şirketi olduğunu ve baskı teknolojileri alanında LED’in kullanılması gibi birçok önemli yeniliğe imza attığını belirterek şunları söyledi: “Teknolojik gücümüzü, müşterilerimizden gelen talepleri gözönüne alarak ürüne dönüştürdük. Ürünlerimizi oluştururken özellikle bugünkü rekabet ortamında kesintisiz, kaliteli ve ihtiyaca uygun baskı çözümleri arayan küçük işletmeleri hedef aldık. Türkiye gibi KOBİ sayısı yüksek ülkelerde büyük potansiyel görüyoruz. LED teknolojimizle tasarlanan ürünlerimiz ve geniş hizmet ağımızla satışlarımızı gelecek yıllarda daha da artırmayı hedefliyoruz.”

Fiyat stratejisi geniş alanda yayılıma uygun olacak
Konferansta konuşan OKI Türkiye Genel Müdürü Lusi Adut da piyasaya sürülecek yeni ürünler ile OKI’nin daha geniş bir alanda ürün satışı gerçekleştirmeye başlayacağını yeni fiyat stratejisinin de buna uygun olacağını söyledi.
Yeni dönemde bir başka önemli yeniliğin OKI’nin dikey sektörler için geliştirdiği ürünlerin Türk kullanıcı ile tanıştırılması olduğunu vurgulayan Adut, “Sağlık, bitki etiketleme, farklı yüzeylere baskı gibi alanlarda çok özel ürünler geliştirdik. Bu ürünlerin Türkiye’deki dikey sektörlerde de ilgiyle karşılanacağını düşünüyoruz” dedi.
Adut, OKI’nin Türkiye’de hayata geçirdiği bir başka çözümünde MPS (Managed Print Services) uygulaması olduğunu, bu uygulama kapsamında hizmet alan kurumlara OKI tarafından yerinde baskı hizmeti verildiğini söyledi.
Adut, böylece MPS kullanan kurumun baskı süreci ve problemleriyle ilgilenmeden kendi işine odaklanabileceğini ifade ederek sözlerini bitirdi.
ETİKETLER : Sayı:876

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics