spot 29 NİSAN 2012 / 14:05

Ortak girişim tamam sırada hedefler var

Philips’in televizyon bölümünü alan TP Vision, sadece TV alanına odaklanarak faaliyetlerine başladı.

TV pazarına odaklandığını duyuran Hollanda merkezli TP Vision Türkiye’nin de içinde bulunduğu 22 ülkede faaliyetlerine başladı. TP Vision Türkiye Genel Müdürü olarak atanan Faruk Kocabaş ile Philips TV ve gelecek planları üzerine konuştuk.
Öncelikle TP Vision, önümüzdeki dönemde Philips TV’nin tasarım uzmanlığını, inovatif anlayışını ve mevcut iş ilişkilerini, TPV’nin üretim uzmanlığıyla birleştirerek daha da güçlendirecek. 1967 yılına uzanan bir geçmişe sahip olan TPV Technology Limited, ekran ve LCD televizyonların tasarım ve üretiminde uzmanlaşmış bir görüntüleme çözümleri sağlayıcısı. Son on yıl içerisinde deneyimini artıran TPV, TV pazarında önemli bir itibara sahip. Şirket, dünyanın en önemli ekran üreticilerinden biri olmasının yanı sıra TV üretimi konusunda dünyada üçüncü sırada yer alıyor. TPV ayrıca uzun yıllardır Philips TV’nin en önemli üretim ortakları arasında yer alıyordu.
Yapılan araştırmalarda Philips denince akla gelen ilk ürünün televizyon olduğunu ifade eden Kocabaş, “Interbrands tarafından yapılan bu araştırmada katılımcıların yüzde 70’i Philips denince ilk akıllarına gelen ürünün televizyon olduğunu söylemiş. Buradan görüleceği üzere Philips 1920’li yıllardan bu yana televizyon işinde olan bir marka ve birçok teknolojinin de yaratıcıları arasında olan çok güçlü bir marka. Biz de bu işbirliğiyle markayı daha da yukarı taşımayı ve bilinirlik düzeyini artırmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Hedef ilk üç
İlk olarak Türkiye pazarındaki konumlarını güçlendirerek ilk üç marka arasında yer almayı hedeflediklerini belirten Faruk Kocabaş, “Türkiye’de yıllardır var olan Philips TV’lerin varlığını TP Vision olarak devam ettireceğiz ve iş ortaklarımızla olan yakın ilişkilerimizi sürdürmeye odaklanacağız. Yeni şirketin kurulması konusunda farklı paydaşlarımızdan çok sayıda olumlu geri dönüş aldık. TV işine güçlü bir şekilde odaklanmamız sayesinde, küçük ekran TV’lerden geniş ekran TV’lere, uygun fiyatlı TV’lerden üst segment TV’lere uzanan son teknoloji ürün gamımızla, Türkiye’deki tüm hanelere girmeyi planlıyoruz. Hedefimiz Türkiye’deki güçlü konumumuzu 2012 yılında daha da güçlendirerek ilk 3 marka arasında yer almak” dedi.
Bu işbirliğinin sadece bir marka devri olmadığının da altını çizen Faruk Kocabaş, sözlerini şu şekilde bitirdi:
“Biz bu anlaşma çerçevesinde televizyon üretimi yapılan fabrikaları, televizyonla ilgili olan patentleri ve Ar-Ge laboratuvarlarımızı da alıyoruz. Böylece, güçlü bir markamız, üretim tesislerimiz, patentlerimiz ve teknoloji geliştirmeye devam edeceğimiz merkezlerimizle TPV Holding’in gücünü birleştiriyoruz ki bu da doğacak sinerjiyi gösteriyor.”

Smart TV ile büyüyecek

Her segmente hitap eden, 2D ve 3D içeriklere yönelik en iyi görüntü deneyimini sunan geniş ve inovatif Smart TV ürün gamı, Türkiye’deki tüm kullanıcıların ihtiyaçlarını ve beklentilerini karşılayarak TP Vision’ın Türkiye’deki büyümesinde önemli bir yere sahip olacak. Eşsiz tasarımı ve Philips TV’ye ait Ambilight özelliği ile öne çıkan Philips Smart TV’ler geniş Türkçe haber kanalı uygulamalarıyla da oldukça zengin bir içeriğe sahip.
ETİKETLER : Sayı:869

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN