spot 23 OCAK 2011 / 18:00

Pazara 360 derece bakış açısı getirecek çözümler

Indesit 3 yılda Türkiye pazar payını yüzde 15’e çıkaracak.

Beyaz eşya sektörünün oyuncularından Indesit, önümüzdeki 3 yıl içinde Türkiye’deki pazar payını yüzde 15’e çıkarmayı hedefliyor. Şirket, bu doğrultuda BT yatırımlarına devam ediyor.

Beyaz eşya sektörünün önde gelen markalarından Indesit Bilgi İşlem Müdürü Yasin Doruk, Indesit Company olarak her yıl toplam yatırımları içerisinde sektör ortalamasının üzerinde BT yatırımı yaptıklarını, vizyonlarını yeni teknolojileri takip etmek, uyarlamak ve şirket içerisinde uygulama imkanını araştırmanın dışında yenilikçi geliştirmeler yapmak şeklinde tanımladı.
2010’da Indesit Türkiye olarak en kapsamlı projelerinin başında satış sonrası destekle ilgili tüketicilerin tek bir numaradan yetkili teknik servislerine ulaşmasını sağlayan 4445010 çağrı merkezini sayan Doruk, şu bilgileri verdi:
“Bu çağrı merkezimizde Avaya ACM donanımlarını kullanarak tüketicilerimizin herhangi başka numara bilmesine gerek kalmadan kendi semtindeki teknik servis noktamıza çağrı merkezimiz aracılığıyla ulaşmasını sağlayabiliyoruz. Çağrı merkezimiz ve CRM yazılımımız ayrıca sahadaki teknisyen ekiplerimizin kullandığı PDA cihazlarıyla da bütünleşik çalışmakta. Diğer yandan Manisa’daki fabrikamızda üretim süreçlerimizin iyileştirilmesi ile ilgili komponent izlenebilirliğini ve tedarikçi kalitesini geliştirmeyi sağlayacak TÜBİTAK destekli Ar-Ge projesi için çalışmalarımıza başladık. Bu kapsamda projede görev yapan iki bilgisayar mühendisini bünyemize katarak üretimdeki süreç iyileştirmelerinde ve inovasyon çalışmalarında bilgiişlem katkısını artırmayı hedefliyoruz. Ayrıca SAP ile ilgili bazı ek ve şirketimize özel modüllerin de geliştirilmesi ve uyarlanması ile ilgili kurulumları gerçekleştirdik.”

İş sürekliliğini kesintisiz sağlayabilecek bir altyapı
Önümüzdeki üç yıl için çok iddialı hedefler koyduklarından bahseden Doruk, Türkiye’deki pazar paylarının yılsonu itibariyle yüzde 8’e ulaştığını, önümüzdeki 3 yıl içinde Avrupa’daki ortalama pazar payı olan yüzde 15’e ulaşmayı hedeflediklerini açıkladı. Bu yılın başında mevcut VMware altyapılarını güncelleyerek daha performanslı ve iş sürekliliğini kesintisiz sağlayabilecek bir altyapıya kavuşmayı planladıklarına değinen Doruk, şunları söyledi:
“Bu altyapıyı oluştururken Manisa’daki üretim tesisi içerisindeki farklı tedarikçilerin yerel çözümleri durumundaki alt sistemleri merkezde toplayarak iş kritik uygulamalarda piyasadaki mevcut en üst seviyedeki iş sürekliliğine ulaşmayı hedefliyoruz. Satış ve pazarlama departmanlarımızın karar vermeleri konusunda destekleyici nitelikte olacak görsel iş zekâsı uygulamaları, pazara ve Indesit’in faaliyetlerine 360 derece bakış açısı getirecek çözümlerin geliştirilmesi 2011’deki en büyük projelerimizden. Çağrı merkezimizle ilgili ileri düzeyde fonksiyonları da kullanabileceğimiz bir iyileştirme çalışması yapacağız. Hedeflerimizi Ar-Ge bölümüne özel bazı iş uygulamalarının geliştirilmesi, işyeri güvenliği ile ilgili  konuların daha verimli bir şekilde yönetilebileceği iş ve süreç uygulamalarının geliştirilmesi, finansal alanda bankalarla yaptığımız veri transferlerinde güvenlik ve merkezi daha güvenilir bir yapının sağlanabilmesi için SAP ve SAP dışı uygulamaların geliştirilmesi, elektronik fatura ile ilgili gelişmeleri izleyerek bu alanda Indesit Company’nin diğer ülkelerdeki uluslararası tecrübesini de katarak uygun çözümlerin uygulanması gibi konuları sayabiliriz.”
ETİKETLER : Sayı:805

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics