spot 11 KASIM 2012 / 12:10

Philips Türkiye piyasasında ilk üçe girdi

TP Vision CCO’su ve TP Vision Türkiye Genel Müdürü Faruk Kocabaş ile söyleşi gerçekleştirdik.

Philips Smart TV’nin eğlence dünyası Hasköy Yün İplik Fabrikası’nda gerçekleşen etkinlikle tanıtılırken TP Vision CCO’su ve TP Vision Türkiye Genel Müdürü Faruk Kocabaş ile söyleşi gerçekleştirdik.

Philips TV’nin büyük bir atılım gerçekleştirerek Türkiye televizyon pazarında üçüncü sıraya yükseldiği açıklanırken, katılımcılar Philips Smart TV’nin pazarda fark yaratan tüm özelliklerini ve dünyaca ünlü FIC dizilerinin de yer aldığı tüm yeni uygulamalarını deneme fırsatı buldu. TP Vision CCO’su (Ticari Operasyonlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı) Alain Perrot ve TP Vision Türkiye Genel Müdürü Faruk Kocabaş’ın katıldığı etkinlikte akıllı televizyon pazarı değerlendirildi.
Etkinliğin açılış konuşmasını yapan TP Vision Türkiye Genel Müdürü Faruk Kocabaş, televizyon pazarına son yıllarda damgasını vuran akımın akıllı televizyon olduğunu söylerken, bu eğilimin televizyon izleme alışkanlıklarını da kökten değiştirdiğini vurguladı.
“Rekabet konusunda katma değere dikkat etmeliyiz”
Kocabaş, “Her zaman kendi satışlarımızı nasıl artıracağımıza bakıyoruz. Ağustos ayı GFK verilerine göre, kısa sürece Türkiye’de üçüncülük kürsüsüne çıktık ve üç senelik planın sonunda ikinci sıraya çıkmak istiyoruz” dedi.
Yoğun rekabetle başa çıkmanın yollarını aktaran Alain Perrot ise “TP Vision olarak piyasadaki fiyat rekabetinde zorlanabiliriz, bu nedenle en üst seviye son kullanıcı televizyon pazarında ilk sıralara oynamak için inovasyona, tasarıma ve kullanıcı arayüzünün geliştirilmesine yatırımda bulunmamız gerekiyor” açıklamasında bulundu.

“Akıllı televizyonların güvenlik endişesi yaratacağına inanmıyorum”
Etkinlikte söz alan TP Vision CCO’su (Operasyonlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı) Alain Perrot, TP Vision’ın genç dinamik bir şirket olarak TV pazarında küresel liderler arasında olduğunun altını çizdi. Çok yeni ve dinamik bir ekip olarak geçmişi 1920’lerin ikinci yarısına kadar dayanan güçlü bir televizyon markası olan Philips ile üretim alanında kendini ispatlamış Tayvan merkezli şirket TPV Technology’nin dinamizmini birleştirdiklerini anlattı.
Alain Perrot “Yeni şirketimiz TP Vision’ı kurmak için çok çalıştık. Size Philips TV markasının yaşadığını ve büyümeye hazır olduğunu göstermek için burada bulunuyorum” dedi.
Televizyonların akıllanmasıyla ortaya çıkabilecek güvenlik zafiyetlerini hatırlattığımız Perrot, “Aslında insanlar telefonları ya da bilgisayarlarında olduğu kadar çok veriyi televizyonda paylaşmıyor. Bu nedenle güvenlik konusunda bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. Ayrıca saldrıganlar için televizyonların henüz bir hedef olduğunu düşünmüyorum” cevabını verdi.
ETİKETLER : Sayı:895

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics