spot 12 AĞUSTOS 2012 / 15:29

Pırlanta almak çok da zor olmamalı

Hazinem.com, e-ticaret uzmanlığını sunduğu gibi, melek yatırımcı desteği ile yenilikleri bir bir hayata geçiriyor.

İnternetten alışverişe yönelik artan ilgi, ürün bazında uzmanlığı da beraberinde getiriyor. Bunun bir örneği de birkaç yıl öncesine kadar ‘İnternetten alınır mı?’ soru işaretlerini beraberinde getiren pırlantaya internetten erişim imkanı sunan Hazinem.com sitesi. Sitenin kurucusu Sevgi Soysal’ın uzun bir perakende sektörü geçmişi var. Sonra bilişim sektörüne geçen Soysal, “İş dünyası ve BT kanadı arasında, iki tarafın da dilini iyi anlayan biri olarak köprü görevi üstlendim” dedi ve kariyerinin Microsoft döneminde birçok ödüle layık görüldüğünü hatırlattı. Hamilelik sürecinin ardından, aile işi olan mücevher sektörüne geçiş yapan Soysal, Altınbaş Holding’de Pera Pırlanta’nın Genel Müdürlüğü’nü yürütmüş. Sektöre bu ilk adımın ardından kendi işini yapmak istediğini söyleyen Soysal, şöyle devam etti:
“Boyner Holding’de çalışırken e-ticaret konusunda yurtdışında eğitime gitmiştim ve bu hep kafamda vardı. Mücevherde bütün markalardan bağımsız bir site açmak istedim. E-ticarette pazarın büyümesi, mücevherde böyle bir sitenin olmayışı da projeyi pekiştirdi. Kasım 2011’de şirketi kurdum. Aralık ayında da siteyi açtım. Aileden gelen ‘mücevher üretim gücümüz’ var. Kendi ürünümüzü yapıp satabiliyor, fiyat avantajı sunuyoruz.”

Melek yatırımcı ilgisi çok gecikmedi
İnternet sitesi hayata geçeli çok olmamasına rağmen, melek yatırımcıların ilgisi gecikmemiş. Büyüme hedefiyle yol aldıklarını ve yatırımcı bulmak için ilk günden hazır olduklarını belirten Soysal, site olarak sundukları avantajları çok iyi anlattıklarını belirtti ve ekledi: “Onlar da mücevhere yatırım yapmak istiyorlardı. Böylece 212 Capital Partners melek yatırımcımız oldu. Ayrıca bireysel olarak yatırım yapan bir melek yatırımcımız da var”
Hazinem.com, Soysal’ın tabiriyle asıl ivmeyi melek yatırımcılarla el sıkıştıktan sonra yakalamış. Mayıs ayından itibaren ayda 350 binden fazla tekil ziyaretçi olduğunu belirten Soysal, “Pırlantalı ürünlerin yanında yakut, safir, zümrüt ya da amatis gibi yılın modası olan renkli taşları da kullanıyoruz. Değerli taşta ise bütün ürünlerimiz pırlanta. Sitede satışımızın yüzde 80’ini pırlantalı ürünler oluşturuyor” bilgisini paylaştı.

Alışverişte beylerin gücü
Hazinem.com’da zengin ürün gamı var. Çok farklı tasarımlarla ürün yelpazelerini sürekli değiştirdiklerini söyleyen Soysal, “Modayı takip edip, sezonun eğilimlerine uygun tasarımlar da yapıyoruz. Yılbaşı, Babalar Günü, Anneler Günü gibi özel günlere ait farklı tasarımlarımız olacak. Yurtdışındaki fuarları takip ediyoruz. Bu çalışmalar, ürünlerimizin sürekli çoğalmasını sağlıyor” dedi.
Hazinem.com, doğrudan sevkiyat tarihini etkilediği için, stoklu çalışmayı tercih ediyor. Her bir ürünün stoğunun olduğunu, sevkiyat süresinin İstanbul içinde birkaç saat, farklı illere ise 1-2 gün içinde yapılabildiğini, kargo ücreti de almadıklarını söyleyen Soysal, “Ürünlerimizin hepsini, müşterilerimizin eline ulaşana kadar sigortalı olarak gönderiyoruz. Üründe 1 ay koşulsuz değişim yapıyoruz” detayını paylaştı.
Sitede erkeklere yönelik de ürünler var. Babalar Günü döneminde satışların yükseldiğini söyleyen Soysal, “Erkeklere yönelik ürünlerimizin satışı çok yüksek değildir, ama müşterilerimizin yüzde 50’si erkek. Özellikle Anneler Günü, Sevgililer Günü gibi dönemlerde, yıldönümü gibi kutlamalarda sitemizde alışveriş yapan erkek müşterilerimizin sayısı artıyor” dedi.

Mobile pırlanta gibi yatırım

Hazinem.com’un gündeminde yurtdışına açılmak da var, farklı hedef kitlelere yönelik ürünlerle ürün gamını zenginleştirmek de… Seçim yapmakta zorlananlar için Pırlanta Danışma Hattı’nı kurduklarını söyleyen Soysal, şöyle devam etti:
“Hazinem Pırlanta olarak sosyal medyada Facebook grubumuzla varız. Bütünleştirme anlamında altyapıyı geliştiriyoruz. Halen mobil cihazlardan siteye erişim mümkün, ama uygulamayı daha da geliştiriyoruz. Yıl sonuna kadar çalışmalarımız netleşecek. Müşterilerimize ‘yüzük ölçer’ gönderdik. ‘En uygun pırlanta yüzük’ kampanyamızla da iddialıyız. En uygun fiyat garantimiz var.”
ETİKETLER : Sayı:884
YORUMLAR
Www.pirlantadunyasi.com 13 AĞUSTOS 2012 / 02:48 0 0
Hazinem pirlanta web sitesinin tum yatirimlarina basarilar diliyoruz

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics