spot 26 EYLÜL 2010 / 18:00

Sağlık sektörü çok önemli

Önümüzdeki dönem sağlık ve turizm alanlarına yoğunlaşılacak.

Zebra tarafından küresel olarak yapılan büyüme planında yer alan Türkiye, en hızlı büyüyen ülkeler arasında yer almayı başardı. Zebra Technologies Türkiye Ülke Müdürü Can Tolu, “Brezilya, Çin, Türkiye, Ortadoğu ve Tayland-Tayvan ve Endonezya’yı kapsayan Asya ülkeleri üzerinde yapılan büyüme çalışmalarının sonucunda bu ülkeler arasında en hızlı büyüyen ülke olmayı başardık. Bu büyüme oranı sayesinde hedeflerimiz de bölgeye göre çok yüksekti. Bu hedeflerimizi de gerçekleştirdik hatta üzerine de çıktık. Oranlarımıza baktığımızda çok büyük bir mali sorun olmazsa 2014 hedefimiz 2012 sonunda tutturacağız” dedi.
Z-band ve mobil barkod yazıcılardan RFID (Radyo Frekans Kimlik Tanıma) ürün ve yazılımlarına kadar her çözüm faaliyetlerini, özel baskı çözümleri ve kurumsal çözümler olmak üzere iki ana grupta topladıklarını belirten Tolu, “Yüksek performanslı yazıcılarımız en zorlu gereksinimlere cevap vererek, iş açısından hayati önem taşıyan uygulamaların gerektirdiği gücü ve güvenirliği sunmalarıyla ön plana çıkıyor. Mobil yazıcılardan oluşan ürün yelpazemiz, kablosuz teknolojisiyle birleştiğinde, neredeyse her ortamda, yerinde etiket ve fatura yazdırmaya olanak veriyor. RFID yazıcı/kodlayıcıları ise verimlilik, hassasiyet ve arz zincirinde görünürlük sağlamada anında, ölçülebilir iyileşmeler uygulanmasına yardımcı oluyor” şeklinde görüş belirtti.
En kritik alanlar sağlık ve turizm
Önümüzdeki dönemde sağlık ve turizm alanlarına yoğunlaşacaklarını kaydeden Can Tolu, sözlerini şu şekilde bitirdi:
“Bölgedeki ülkelere göre insan kaynağı olarak daha fazla sayıdayız. Şu an için 7 kişilik bir ekiple faaliyet gösteriyoruz. Sağlık sektöründeki bilekler bizim tarafımızda önemli bir fırsat yaratıyor ve birçok hastaneyle şu anda görüşüyoruz ve anlaşmalar yapmaya hazırlanıyoruz. Buradan hareketle bileklik konusu turizm ve kültür-sanat alanlarında da yoğun kullanılmaya başlanıyor. Bu alanlarda 2011’in patlama yılı olacağını düşünüyorum.”
Yeni_urunlerYeni ürünler CeBIT Bilişim Eurasia’da
Zebra Technologies, 6 - 10 Ekim 2010 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan CeBIT Bilişim Eurasia Fuarı’na katılacak ve ziyaretçileriyle İkinci Salon ve 2-A19 numaralı standda buluşacak. Zebra Technologies Türkiye Ülke Müdürü Can Tolu, “Zebra olarak, hızla değişen bir dünyada, izleyen, tanımlayan ve yer saptayan çözümlerimizi kalite, güvenilirlik ve yenilikçilik prensibinden taviz vermeden sunuyoruz. Bizim için yılın en önemli gelişmelerinden ilki, Türkiye ofisimizin hizmete açılması idi. İkincisi ise farklı sektörlere sunduğumuz katma değerli tüm ürün ve hizmetlerimizi, CeBIT Bilişim Eurasia Fuarı’nda görücüye çıkaracak olmamız. Herkese, Zebra ile bir adım önde kalın diye sesleniyoruz. Gerek profesyonel dünyanın temsilcileri gerekse teknoloji tutkunu tüm fuar ziyaretçileri, Zebra’nın son derece geniş ürün yelpazesinden kendi ihtiyacına özel bir çözüm ile mutlaka tanışacak” diye konuştu.
ETİKETLER : Sayı:789

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics