spot 22 TEMMUZ 2012 / 14:38

SAP dünyasından büyük yatırım

itelligence AG, Elsys’in ve Elsys Grup şirketi Intelart’ın yüzde 60 hissesini satın aldı.

SAP danışmanlık şirketlerinden Almanya merkezli itelligence AG, Elsys’in ve Elsys Grup şirketi Intelart’ın yüzde 60 hissesini satın aldı. Bu ortaklıkla uluslararası piyasadaki varlığını daha da güçlendiren Elsys, yurtiçi ve yurtdışındaki büyümesini sürdürecek.
Türkiye’de yürüttüğü projelerin yanı sıra küresel arenada da vizyoner hizmet anlayışı ile fark yaratan Elsys, kuruluşundan bugüne düzenli olarak Türkiye’nin en hızlı büyüyen bilgi teknolojileri şirketleri arasında yer alıyor. Merkezi Almanya / Bielefeld’de bulunan, 21 ülke ve 5 bölgede 2500’ü aşkın çalışanıyla, 4 farklı kategoride birden SAP’nin küresel iş ortağı unvanına sahip tek şirket olan itelligence AG ise, dünya çapında 4 binden fazla müşterisine SAP danışmanlık hizmetleri sunuyor.
itelligence’in CFO’su Norbert Rotter, “itelligence’in Avrupa, Asya ve Afrika’ya bir köprü vazifesi gören Türkiye’de yatırım yapmasının, şirketin ekonomik ve kültürel alanda yeni bir çığır açması anlamına geldiğini, bu ortaklığın özellikle Almanya’daki uluslararası müşterileri açısından da çok olumlu etkilerinin olacağını öngördüklerini belirtti.
Elsys CEO’su Savaş Komban ise uzun yıllardır birlikte çalıştıkları itelligence AG ile birlikte sağlayacakları sinerjiyle yeni hizmetler sunabilmeyi ve yeni pazarlara açılabilmeyi hedefledikleri bu önemli ortaklığın, yurtdışındaki yatırımcıların dikkatini Türkiye’deki yüksek katma değerli hizmetler alanına daha fazla çekeceğine inandıklarını söyledi.
ETİKETLER : Sayı:881

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics