spot 21 MART 2010 / 18:00

SAP, Türkiye ile ilgili beklentilerini yükseltti

SAP, bu yıl Türkiye pazarına daha fazla odaklanacak.

SAP BusinessObjects Forum etkinliği 26 Mart Cuma Günü, Swissotel’de çeşitli sektörlerden farklı ölçekteki şirket temsilcilerinin katılımı ile gerçekleşecek. SAP BusinessObjects Forum’da; Coca-Cola, Çalık Holding, Doğan Yayın Holding, Halkbank ve Tüpraş gibi Türkiye’nin önde gelen şirketleri kendi başarı hikâyelerini aktaracak. Etkinliğin açılışı ise SAP BusinessObject Stratejik Pazarlama Direktörü Timo Elliot tarafından yapılacak. Hem etkinlikle ilgili hem de SAP’nin Türkiye’deki önümüzdeki döneme dair hedefleri üstüne SAP Türkiye COO’su Uğur Candan ile konuştuk.
Etkinlikte, konularına göre ayrılan beş salonda, farklı sektörlerden 21 şirket tarafından 25 sunum yapılacağını anlatan Candan, etkinlik süresince bankacılık, enerji, finans, gıda gibi farklı sektörlerde SAP BusinessObjects çözümleri kullanılarak gerçekleştirilen örnek iş hikâyelerinin paylaşılacağını belirtti. Candan, şöyle devam etti: “Etkinlikte kurumsal kontrol, risk yönetimi, uyumluluk, kurumsal performans yönetimi, raporlama ve dashboard ile teknoloji, iş zekâsı, çevre, sağlık ve güvenlik konuları ile ilgili sunumlar yapılacak. SAP iş ortaklarının, SAP çözümlerini kullanan şirketlerin üst düzey yöneticilerinin, SAP danışmanlarının ve BT yatırımı kararı vermek üzere olan şirket temsilcilerinin etkinliği takip edeceğini düşünüyoruz.”

“Artık herkes bütünleşik bir karar destek sistemi istiyor”
SAP BusinessObjects çözüm ailesinin; Kurumsal Performans Yönetimi, İş Zekâsı, Kurumsal Kontrol, Risk Yönetimi, Uyumluluk, Kurumsal Bilgi Yönetimi şeklinde parçalardan oluştuğunu anımsatan Candan, SAP BusinessObjects’in ürün aileleri içinde en hızlı büyüyen payı oluşturduğunu dile getirdi. Dünyada ve Türkiye’de iş zekâsının öneminin artacağını düşünen Candan, “Kurumlar artık ellerindeki bilgiyi dönemsel analiz edebilecekleri iş zekâsı çözümlerinden anlık ve bütünleşik iş zekâsı çözümlerine kayıyor. Birçok müşterimizde çalışan iş zekâsı çözümleri olmasına rağmen SAP BusinessObjects yatırımları yapmaları bunun en iyi örneği. Artık herkes bütünleşik bir karar destek sistemi istiyor. Bu konuda rakiplerimizden çok daha avantajlı çözümler sunduğumuzu düşünüyoruz. 2010’da iş zekası pazarı büyümeye devam edecektir” dedi.

SAP“Finans ve kamu sektörlerine yoğunlaşmayı hedefliyoruz”

Yeni bir yapılanma içine girdiklerine değinen Candan, şu bilgileri verdi: “Yeni yapılanma, geçen yıl sonunda SAP tarafından açıklanan ve Türkiye’nin gelişen pazarlar içinde en öncelikli birkaç pazardan biri olduğu tespitiyle başladı. SAP, Türkiye ile ilgili beklentilerini yükseltti. SAP gelişen pazarlar içinde Çin, Rusya, Hindistan ve Türkiye pazarlarına yatırım yapacağı açıklandı. Bu yüzden 2010 için SAP Türkiye olarak yeniden yapılandığımızı ve stratejimizi kurduğumuzu söyleyebiliriz. Finans ve kamu sektörlerine yoğunlaşmayı hedefliyoruz. Buna özel bir ekip kurduk. Arkadaşlarımız buralara ağırlık verip yurtdışından destek alarak en iyi iş süreçlerini Türkiye’ye taşıyacak. Şu anda yaklaşık bin 100 SAP danışmanı var; 2014 yılında bu rakamın 2 bin 500’ün üzerine çıkmasını hedefliyoruz.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics