spot 07 EKİM 2012 / 15:54

SAS İleri Analitik’te fark yaratıyor

SAS Türkiye’nin kamuya yönelik gerçekleştirdiği etkinlikte; verinin gücü, stratejik kararlar için bilgi yönetiminin rolü ele alındı.

SAS Türkiye’nin kamuya yönelik çözümlerini paylaştığı Ankara’daki etkinlikte; SAS Türkiye Satış Direktörü Hakan Erdemli, Kanal Satış Müdürü Emre Ultav, SAS Ortadoğu, Türkiye ve Afrika Bölgesi Kanal ve Küresel Ortaklar Direktörü Amir Sohrabi ve Los Angeles County Kıdemli Analisti Halil Toros ile sohbet gerçekleştirdik.
Kalkınmanın; ülkenin kaynaklarını daha verimli daha etkin kullanabileceği sistemleri oluşturmaktan geçtiğini dile getiren Hakan Erdemli, “Kamuda da bu yapıların bütünleşik şekilde oluşup verimliliği, etkinliği artırıcı yönde ilerlemesi ülke adına büyük kazançlar getirecektir beraberinde.
Hakan Erdemli, SAS’ın farklılıklarına değinirken kazandığı 100 doların 24 dolarını Ar-Ge’ye ayıran başka hiçbir teknoloji şirketinin olmadığını vurgulayarak “SAS gerçekten bir satış şirketi olma adına kendisini öne çıkarmamış, teknoloji üretirim, inovasyon yaparım, bu anlamda müşterilerimin işlerini kolaylaştırırım, amaçlarına giden yolda onlara yardımcı olurum ama çok fazla ön planda olmam diyen bir şirket” dedi.
Erdemli, 36 yıldır SAS kullanan şirketler olduğunu belirterek müşteri sadakatinin yüzde 97 gibi çok yüksek seviyelerde bulunduğunu söyledi ve bunun yanı sıra her çeyrek büyümeyi başardıklarını da aktardı. SAS’ın İleri Analitik’te çok büyük fark yaratan bir şirket olduğunun altını çizerek teknolojinin standartlarını oluşturduklarını ve şirketlerin 6-8 saatte yaptığı analizi 90 saniyeye kadar indirebildiklerini dile getirdi. Amir Sohrabi de kamu alanındaki bilgi yönetimi ve analitik uygulamalar üzerine detaylı bilgiler verdi ve analitiğin akıllı devlet için yol haritası oluşturacağını vurguladı. Sohrabi, dünyada toplumları ve devletleri yeniden biçimlendiren 6 etkin gücü şu şekilde sıraladı:
Değişen demografi, hızlı küreselleşme, çevresel kaygıların artması, toplumsal ilişkilerin gelişmesi, toplumsal istikrara karşı büyüyen tehditler ve teknolojinin büyüyen etkisi.
ETİKETLER : Sayı:891

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics