spot 15 NİSAN 2011 / 21:22

Sektörde yeni oyuncu

Deneyimli isimlerin kurduğu VProf-it sektöre merhaba dedi.

Sanallaştırma konusunda, deneyimli isimlerden kurulu yeni bir şirket, sektöre merhaba dedi.
Pazarda önemi giderek artan sanallaştırma konusunda, sektöre yeni bir oyuncu katıldı. 2011 Ocak ayından beri faaliyet gösteren ve bilgi teknolojileri alanındaki çözümleri ile danışmanlık ve teknik destek hizmeti vermek amacıyla sektörün deneyimli isimleri tarafından kurulan VProf-it, şimdiden projelere imza atmış durumda. Şirketin kurucularından olan ve uzun yıllar sanallaştırma konusunda farklı şirketlerde görev alan VProf-it Genel Müdürü Vural Köyüstü’ye göre de şirketin adının VProf-it olması da “Virtual Professional Information Technology” açılımıyla sanal profesyonelliği simgeliyor. Şirket olarak kendilerini öncelikli olarak profesyonel danışmanlık şirketi olarak tanımladıklarını ve belli alanlardaki işbirlikleri ile de uzmanlıkları olan konularda çözüm sunduklarını dile getiren Köyüstü,VProf-it’nin odak konularını ise sanallaştırma, ağ güvenliği ve DPI
(Deep Packet Inspection-Derinlemesine Paket İnceleme) olarak sıraladı.
Şimdilik dört kişilik bir kadro ile yola başladıklarını ancak artan iş hacmiyle ilk etapta altı kişiye sonrasında da ihtiyaca uygun olarak insan kaynağının artacağını belirten Köyüstü, tüm ekibin bu alanda sektörde deneyim kazanmış isimlerden oluştuğuna da dikkat çekti. Amaçlarının ürün veya çözüm satmaktan önce verdikleri danışmanlık ile ihtiyaçlarının belirlenmesi olduğunun altını çizen Köyüstü, “Bizim danışmanlığımız sonrasında sunduğumuz çözümleri tercih etmeleri durumunda onları da kurumlara sunabileceğiz” diye konuştu.

Belli ürünlerle uzmanlık ve çözüm sunuluyor
VProf-it olarak sundukları çözümler tarafında uzmanlık taşıdıkları alanlarda belli tedarikçiler ile yürüdüklerini belirten Köyüstü, sanallaştırma tarafında VMware’in Türkiye’deki en yetkin altı iş ortağından biri olarak sunucu, masaüstü ve yazılım sanallaştırma konusunda hizmet verdiklerini ifade etti. Riverbed, Allot, Quest, Juniper, Veeam, Zeus ve Zimbra’nın çözümlerini sundukları diğer iş ortakları arasında yer aldığını belirten Köyüstü, “Quest’in Türkiye dağıtıcısıyız. Quest’le sanallaştırma izleme, veritabanı izleme ve yönetim araçları konularında çözüm sunabiliyoruz. Riverbed’in “Gold partner”ı olarak konumlandık ve WAN optimizasyonu konusunda Riverbed ile çözüm sunuyoruz. İnternet trafiğinin yönetilmesinde bir diğer çözüm sunduğumuz iş ortağımız Allot çözümleri de hizmet veriyoruz” diye konuştu.

Öne çıkacak konular, gerçekleştirdikleri projeler
Önümüzdeki süreçte pazarda öne çıkacak konulara da değinen Köyüstü, masaüstü sanallaştırmanın önemli bir eğilim olacağını da dile getirdi. Araştırmaların 2015’e kadar dünyada 5 milyon makinenin sanallaştırılacağını gösterdiğini ifade eden Köyüstü, Türkiye pazarında da tedarikçilerin bu yönde yatırımlarını hızlandırdıklarını ve finans sektörünün başı çektiğini belirtti. VProf- it olarak Carrefour’da bir sanallaştırma projesinde de yer aldıklarını ve 125 sunucunun 5 sunucuya indirildiğini de belirten Köyüstü, alanında deneyimli uzman kadroları ile yeni projeleri hayata geçirmeyi amaçladıklarını dile getirdi.
ETİKETLER : Sayı:817

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics