spot 14 EKİM 2012 / 14:24

Tasarım ve moda için yeni bir sosyal ağ

İnternet dünyasına tasarım ve moda tutkunları için çevrimiçi alışveriş olanağı da sunan eğlenceli bir sosyal platform merhaba dedi.

Yeni hayat geçen sosyal platform, bukombin.com, güvenli çevrimiçi alışveriş olanağı sunarken, kullanıcıların binlerce yeni sezon ürününden beğendikleri ürünleri kendi yaratıcılıklarını kullanarak kombin yapıp yayınlayabilmesine, yaptıkları kombinleri kendi sosyal medya hesaplarında paylaşabilmesine ve stil takipçilerini oluşturabilmesine olanak sağlıyor.

Her gün yeni bir iş modelini barındıran farklı sitelerin hayata geçtiği internet dünyasına  çevrimiçi alışveriş olanağı da sunan eğlenceli bir sosyal platform merhaba dedi. Tasarım ve moda tutkunları için tasarlanan bukombin.com, her gün giyim, kozmetik, dekorasyon, elektronik gibi birçok alanda güvenilir markalara ait yüzlerce yeni sezon ürününü, stilini kendisi yaratmak isteyenlerin kullanımına sunuyor.
Biz de tasarım ve moda tutkusunu asıl işi olan reklamcılık tecrübesiyle birleştirme fikriyle yola çıkan bukombin.com kurucu ortaklarından Burcu Bigikoçin ile yeni hayata geçirdikleri bu sosyal platform, işleyişi ve hedeflerini konuştuk.

» Öncelikle bukombin.com nasıl ortaya çıktı?
Tasarım ve moda tutkumuzu asıl işimiz olan reklamcılık tecrübemizle birleştirmek istedik. Yoğun bir araştırma ve projelendirme döneminin ardından, yaklaşık 1 ay kadar önce bukombin.com doğdu.

» Peki bukombin.com’un hem üyelerine  hem de markalara  sağladığı faydalar neler?
Bukombin.com markaların çevrimiçi satış sistemlerini destekleyici ve her gün alınması gereken bir vitamin aslında diyebiliriz. Markaların çevrimiçi satış sistemlerini güçlendirmeyi amaçlayan bir yapıya sahibiz. Her gün giyim, kozmetik, dekorasyon, elektronik gibi birçok alanda güvenilir markalara ait yüzlerce yeni sezon ürünü sistemimize dahil oluyor ve bu ürünler kullanıcılara Stilini Yarat bölümünde sunuluyor.
Kullanıcılar açısından ise; güvenli çevrimiçi alışveriş yapabilecekleri, en pratik şekilde sezon ürünlerini ve eğilimleri takip edebilecekleri,  her gün güncellenen yaratıcı ve eğlenceli bir sosyal platformuz.

» Bukombin.com sitesinde tam olarak neler sunuluyor?
Bukombin.com’da kullanıcılar binlerce yeni sezon ürününden beğendikleri ürünlerle kombin yapıp yayınlayabiliyor, dilerlerse yaptıkları bu kombinleri kendi sosyal medya hesaplarında paylaşabiliyor, stilini beğendikleri diğer kullanıcıları takibe alıp kendi stil takipçilerini oluşturabiliyorlar.
Kombinleri yaparken ya da yapılan diğer kombinleri incelerken satın almak istedikleri ürüne, link yönlendirmeleri sayesinde ulaşıp, satın alma işlemini markanın o ürüne ait kendi satış sitesinden gerçekleştirebiliyorlar.

» Bucombin.com ne kadar zamandır faaliyette?
Henüz 1 ay önce beta yayını ile başladık. Ancak; 160 bin beğeni ve 70 bin konuşan sayısı ile kısa zamanda gördüğümüz ilgi Facebook’un da dikkatini çekmiş olacak ki, şu an Facebook, bukombin.com’u vaka örnek olarak çalışmalarında kullanıyor.

» Bukombin.com olarak kaç üyeye ulaştınız? Kaç kombin yapıldı bugüne kadar?
1 ayda 80 bin üyeye ulaştık ve bu üyelerin yaptığı kombin sayısı şu an 200 bin civarında her kombinde ortalama 5 parça ürün kullanıldığını düşünürsek kullanıcılarımız milyon kadar ürünle etkileşimde bulundu diyebiliriz.

» Son olarak bukombin.com’un önümüzdeki dönem hedefleri neler?
Türkiye’ de moda ve tasarım sektörü hızla büyümekte. Şu an dünyada bu konuda söz sahibi ülkeler arasındayız ve en önemli konulardan biri de markaların çevrimiçi satış sistemleri.
bukombin.com olarak Türkiye’de çevrimiçi alışveriş kullanıcılarını hedefleyen büyük bir topluluk oluşturmanın temelini atmış durumdayız. Bir sonraki adımda ise küreselleşerek Türk markaların çevrimiçi satış sistemlerini dünya çapında kullanıcılarla buluşturmak istiyoruz.
ETİKETLER : Sayı:892

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics