spot 21 KASIM 2010 / 18:00

TechEd Europe 2010’da teknoloji çılgınlığı

TechEd Europe’da teknoloji çılgınlığı TechEd bu yıl üst üste ikinci kez Berlin’de gerçekleşti.

Yedi binin üzerinde katılımcıyı ağırlayan TechEd, Microsoft’un ABD dışında gerçekleştirdiği en büyük etkinliklerden biri olarak gösteriliyor. Türkiye’den özellikle Garanti Bankası ve Microsoft iş ortaklarında görev yapan birçok BT yöneticisi de etkinliği takip etti.
8-12 Kasım tarihleri arasında gerçekleşen etkinliğin açılış konuşmasını yapan Microsoft Kurumsal Başkan Yardımcısı Brad Anderson, şirketin yeni ürünleri hakkında bilgiler verdi. Anderson’dan sonra sahne alan Microsoft bölüm yöneticileri, şirketin yeni ürün ve çözümleri hakkında detaylı bilgiler verdi. Etkinlikte Windows telefonlar, XBox 360+Kinect en ilgi çekici ürünler olurken, Microsoft’un iş ortaklarından Dell, HP, HTC, EMC, Symantec, NetApp, Citrix, Hitachi, Gateway ve Nokia da ürün ve çözümleriyle fuar alanında boy gösterdi.

Farklı bir bulut yaklaşımı
Yaklaşık iki hafta önce yeni güncellemeleri tanıtılan Windows Azure platformu, Microsoft’un “Paas-Platform as a service” stratejisinin bir parçası. Platformda yapılan yenilikler bulut üzerindeki uygulamaların değiştirilmesini ya da güncelleştirilmesini daha basit bir hale getiriyor. Microsoft Sunucu ve Bulut Ürünleri Yönetimi Teknik Ürün Müdürü Michael Kleef, yeni tanıtılan Hyper-V Cloud’ın, müşterilerin kendi altyapı özelliklerine göre kendi özel bulutlarına iş ortakları ve müşterilerinin istekleri doğrultusunda kolayca eklemeler yapabildiğinin altını çizdi. Kleef, dünya genelinde yetmişten fazla servis sağlayıcının bu altyapıyı geliştirmek için işbirliği yaptığını da belirtti.
Windows telefonlara yoğun ilgi
Başta HTC olmak üzere büyük üreticiler, Microsoft Windows Mobile işletim sistemini kullanan ürünlerini de TechEd 2010’da Avrupalı kullanıcıların beğenisine sundu.Yeni ve geliştirilmiş birçok özelliğe sahip olan işletim sistemi, büyük iki marka tarafından kapatılan akıllı telefon pazarına ciddi bir hareket getireceğe benziyor. Microsoft Wndows Phone Direktörü Brandon Watson, yaptığı kısa sunumda Windows Phone’un özelliklerini bir demo eşliğinde anlattı. Dokunmatik ekran özellikleri artırılan ve kullanılabilir uygulama sayısı bir hayli geliştirilen ürünlerin tanıtıldığı standlar da TechEd’in ilgi odağıydı.
Yeni çözümler
Etkinlikte tüm bunların dışında Office 365, Windows Intune, Windows Azure, Windows Server gibi ürünlerin yeni sürümleri de görücüye çıktı. İki farklı salonda konuşlanan etkinlikte bir salonda Microsoft kendi ürünlerini tanıtırken, diğer salon ise Microsoft’un iş ortakları için ayrılmıştı.
ETİKETLER : Sayı:796

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics