spot 18 TEMMUZ 2010 / 18:00

Teknoloji KOBİ’leri MOBİLSAD çatısı altında

Mobil uygulama geliştiren şirketler biraraya geldi.

Mobil hizmet sağlayan şirketler; bu alandaki hizmet kalitesini yükseltmek, şirketler arasında bir dayanışma ortamı oluşturmak ve tüketicilerin bu hizmetlere kolay ulaşımını sağlayacak çalışmalar gerçekleştirmek üzere Mobil Servis Sağlayıcı İş Adamları Derneği (MOBİLSAD) çatısı altında toplandılar.
Geçtiğimiz yılın Eylül ayında kurulan derneğin şu an 25 üyesinin bulunduğunu belirten MOBİLSAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Burak Kır, bu alanda faaliyet gösteren şirket sayısının 200’ü geçtiğini ve yaklaşık 35 bin kişiye de istihdam sağladığını kaydetti.
Üye sayısını da artırmayı hedefleyen dernek, şu amaçlar çerçevesinde çalışmasını sürdürecek:
Yakın dayanışma ve işbirliği oluşturmak. Hizmet kalitesini ve verimliliğini yükseltmek. Etik kuralları belirlemek ve üyeler arasında işler hale getirmek. Rekabet koşulları çerçevesinde çalışmaya katkı sağlamak. Büyümeyi sağlamak için düzenleyici kamu birimleri ve operatörlerle ilişkileri geliştirmek. Sektör oyuncularını ve son kullanıcıları bilinçlendiren, yönlendiren ve liderlik eden bir sivil toplum kuruluşu olmak. Sektörde faaliyet gösteren diğer STK’lar ile ilişkileri geliştirmek.
Kır’ın verdiği bilgilere göre, dünya mobil uygulama pazarının büyüklüğü 10 milyar dolara yaklaştı ve 2015 yılında bu rakam 25 milyar dolar seviyesinde olacak. Türkiye’de ise 350 milyon dolarlık bir pazar oluşturan şirketler, 200-250 milyon dolar vergi kaynağı oluşturuyor. Burak Kır, “Türkiye bu alanda dünyada söz sahibi olabilecek bir kapasiteye sahip bulunuyor” dedi.
ETİKETLER : Sayı:780

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics