spot 25 ARALIK 2011 / 14:38

Teknolojiden limana yolculuk

Softtech’in ajandasında lojistik sektörünün yan kollarından olan limancılık var.

İçinde bulunduğumuz yılın Mart ayı itibariyle İş Bankası bünyesindeki tüm yazılım gurupları SoftTech altında faaliyet göstermeye başladı. Bu sürecin büyümelerinde ve başarılı projeler üretmelerinde çok önemli bir rolü olduğunun altını çizen SoftTech Genel Müdürü Levent Berkman, “Bu süreçle birlikte diğer bölümlere de hizmet vermeye başlayacağız. Durum böyle olunca da doğal olarak ana faaliyet alanımız bankacılık ve finans oldu. Ancak yeni dönem itibariyle farklı alanlarda da SoftTech markamızı konumlandırmaya başlayacağız” dedi.
Stratejik olarak lojistik ve sağlık alanlarını önemsediklerini belirten Berkman, “Öte yandan mobil dünya bizim için çok önemli. Geçtiğimiz yıl İş Bankası’nın tablet ve akıllı telefon uygulaması olan İşpad’i geliştirmiştik. Beğenilerek kullanılan bu ürünün yeni sürümünü de çıkarttık. Bu yeni sürümün farklı bir özelliği var. Şöyle ki dokunmatik mobil dünyada bankacılık işlerini eğlenceli ve kolay yapabildiğiniz bir ortam sağlaması. Geri bildirimlerden de gördük ki gerçekten sevilen bir uygulamaya imza atmışız” şeklinde görüş belirtti.

Liman uygulamasında geri sayım
Girmeyi planladıkları alanlardan bir tanesinin lojistik konusunun ana kollarından biri olan limancılık olarak belirlediklerine değinen Berkman, “En iddialı olduğumuz teknolojiden sonra limancılık alanına geçişimiz keyifli bir hikâye aslında. Liman otomasyon yazılımı satın alma sürecindeki bir şirkete yardımcı olmak ve danışmanlık vermek için oturduğumuz masadan uzun süren görüşmeler sonunda bu işi siz yapar mısınız sorusunu duyarak başladık. Tabii bir taraftan da bu danışmanlık süresince yurtdışına ve ülkemizde bu alanda kullanılan ürün ve çözümleri de araştırma fırsatımız oldu” dedi. Bu projenin çok kısa süre içinde hayat geçmiş olacağını da ifade eden Berkman, proje sonunda da yine farklı alanlar için çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.

Bilişim 500’de yükselen grafik

İnterpromedya’nın 2010 yılı için gerçekleştirdiği Bilişim 500 araştırmasının sonuçlarına göre ilk 500 bilişim şirketi arasında 85. sırada yer aldıklarını belirten Berkman, bu konuda ise şunları söyledi: “SoftTech olarak aynı araştırmada, sektörel yazılım şirketleri sıralamasında 5. şirket olarak yer aldık. Sektörümüzdeki 4,5 yıllık kısa geçmişe rağmen, gerçekleştirdiğimiz büyük ölçekli projeler, marka değerimiz ve saygınlığımız ile ulaştığımız konumu sürdürecek yetkinliğe sahibiz. Büyümemizi bankacılık, kredi kart uygulamaları, liman otomasyonu, gayrimenkul yatırım ortaklığı yazılımı, CRM, akıllı kart uygulamaları, akıllı kalem uygulamaları, doküman, yazışma ve süreç yönetimi gibi birbirinden farklı alanlarda yeni projelerle sürdüreceğiz. Organizasyonel yapımızı da gözden geçirerek yeni, etkin ve daha güçlü bir yapılanma ile çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Tüm bunlar da Bilişim 500 sıralamasında yer almamızı sağladı.”
ETİKETLER : Sayı:851

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics