spot 04 TEMMUZ 2010 / 18:00

Teldat çözümleri Bircom ile Türkiye pazarında

Bircom, Teldat ürünleriyle Türkiye’yi yedeklemeye hazırlanıyor.

Teldat’ın sunduğu kurumsal iletişim çözümlerinin ilk örnekleri Temmuz ayı itibariyle yerel pazarda olacak.
Bircom, İspanya merkezli teknoloji grubu Teldat’ın ürünlerini Türkiye pazarına sunmaya başladı. Bu sayede
Bircom, çözüm yelpazesini kurumsal iletişim ürünleri tarafında bir anlamda tamamlamış oldu. 1985 yılında faaliyetlerine başlayan Teldat, kurumsal kullanıcılara yönelik iletişim çözümleri üretiyor. Bankalar, finansal kuruluşlar, kamu kurumları, perakende şirketleri ve benzeri çok sayıda ofisi bulunan geniş kapsamlı yapıların müşteri profillerini oluşturduğunu belirten Teldat Uluslararası Operasyonlar Direktörü Agustin Munoz-Grandes, bu alandaki uzmanlıklarına işaret etti.
Şirketin son dönemde geliştirdiği çözümlerden biri değişik tipte karasal hat teknolojisi ile uyumlu olan kurumsal yönlendiriciler. Öte yandan son yedi yıldır, 3G teknolojisi konusunda da önemli yatırımlar gerçekleştirdiklerini
belirten Munoz-Grandes, “Uzun yıllar boyunca hücresel iletişimde sadece ses tarafını kullanabiliyorduk.
3G kurumlara önemli avantajlar getirdi.
Aynı zamanda iletişimin yedeklenmesi anlamında da önemli çözümler sunuyor. Çünkü fiziksel bir hattınız var ve bunun yanı sıra şimdi kablosuz erişiminiz de söz konusu. 3G, aynı zamanda ana hat olarak kullanılabilecek kablosuz genişbant erişim sağlıyor. Şimdiye kadar bu anlamda pazarda 3G teknolojisini kullanan profesyonel çözümler söz konusu değildi. Son dönemde 3G teknolojisini kullanan sistemler ön plana çıkıyor. Biz de bu konuya odaklanarak çözümler üretiyoruz. Bu segmentte pazar liderinden biriyiz” dedi.

Türkiye, İspanya dışındaki en büyük pazar olacak
Türkiye’nin bölgede en hızlı büyüyen ekonomilerden biri olduğunu hatırlatan Munoz-Grandes, diğer yandan 3G ağı tarafında sağlanan kapsama alanına dikkat çekti. Munoz-Grandes, “Pazar boyutu, bu pazarın dinamikliği ve büyüme potansiyelinin yanı sıra 3G tarafında atılan somut adımlar dolayısıyla Türkiye’ye gelmek için en doğru zaman olduğunu düşündük. Bu pazarda şimdiye kadar yönlendiricilerimizle bazı projeler gerçekleştirdik. Dolayısıyla pazarı tanıyoruz. Bircom ile gerçekleştirdiğimiz işbirliğinin bizim için en uygun iş ortaklığı olduğunu düşünüyoruz. Çünkü başarımızda önemli etmenlerden biri alanımızda sadece en iyi ürünleri ortaya koymak değil, aynı zamanda en uygun destek servisini de sunmak. Üç yıl içinde Türkiye’nin İspanya dışındaki en büyük pazarlarımızdan biri olmasını hedefliyoruz” şeklinde konuştu.
Munoz-Grandes, Bircom’un pazarda yaygınlaşmak anlamında kendileri için doğru iş ortağı olduğunu söylerken Bircom CEO’su Burçin Bircanoğlu da Teldat çözümlerinin kendi ürün gruplarını tamamladığını belirtti. İş ortaklığı konusunda son bir yıldır görüşmelerinin sürdüğünü belirten Bircanoğlu, geçtiğimiz ay itibariyle ise el sıkıştıklarını ve ürünlerin Temmuz başı itibariyle stoklarında olacağını kaydetti. Bircanoğlu, sözlerini “Belirli müşterilerimize ulaşarak ürünlerimizi test ettirmeye başladık. Şu anda Teldat’ı Bircom’un pazarlama ve eğitim bulutunun içine yerleştiriyoruz” şeklinde bitirdi.

Teldat“Türkiye’yi Teldat ile yedekleyeceğiz”

Teldat, Türkiye pazarına öncelikle 3G bazlı ürünlerini sunmaya başlıyor. Son dönemde kurulumun ve erişimin kolay olması nedeniyle kurumlarda bu tip çözümlerin öne çıktığına dikkat çeken Munoz-Grandes, “Kurumsal iletişimde güvenirlik, güvenlik, standartlar gibi konular öne çıkıyor. Biz bu ihtiyacı karşılamak anlamında da Türkiye pazarına yeni bir ürün sunuyoruz. Bu ürün, 3G erişim yedeği sunan kurumsal bir yönlendirici. Standart yönlendirici çözümü sunan bu ürün, ana iletişim hattında kesinti yaşanması halinde 3G teknolojisi ile iletişim altyapısını yedekliyor. Bunu
yaparken profesyonel bir üründen beklediğiniz güvenirlik, standartlar ve güvenlik sağlıyor” dedi. Munoz-Grandes, bunun yanı sıra kurumsal yönlendirici çözümlerini sunacaklarını da söyledi. Başlangıçta 3G yedekleme çözümlerine odaklanacaklarını belirten Bircanoğlu, “3G yakın zamanda bütün kablosuz erişim algılarımızı değiştirecek. Kablosuz erişim şimdiye kadar iletişim altyapısının yedeklenmesi için bir araç olarak düşünüyordu. Ancak 3G ve yeni nesil teknolojilerle kablosuz erişim ana erişim aracı haline geliyor.
Önümüzdeki dönemde ev kullanımı için düşünülen ekipmanların kurumsal ağlardan tamamen çıkacağını ve şirketlerin kurumsal veri politikasına uygun, güvenlik özelliklerine sahip ürünlerin bu yapılarda yer alacağını düşünüyorum. Teldat ile üç yıl içinde 15 milyon avro seviyesinde bir Teldat büyüklüğüne ulaşmayı hedefliyoruz. 3G ile kapalı mekanda kapsama sorunları yaşanabiliyor. Teldat bu sorunu çözecek ürünlerle geliyor. Bunlardan biri de 3Ge.”
Bu markanın pazarlanması üzerine yaz süresince çalışmalarının süreceğini belirten Bircanoğlu, 3G yedekleme çözümleriyle Türkiye pazarında liderliğe oynadıklarının altını çizdi ve ekledi: “Türkiye’yi Teldat ile yedekleyeceğiz” dedi.
ETİKETLER : Sayı:778

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics