spot 02 TEMMUZ 2012 / 11:29

Tivibu 81 ilde 100 bin aboneye ulaştı

TTNET, Tivibu Ev’i izleyicilerin en çok tercih ettiği TV platformu yapmayı hedefliyor.

TTNET, 16 ay önce hizmete sunduğu Tivibu Ev servisinin 100 bin aboneye ulaştığını ve artık 81 ilde hizmet vermeye başlandığını açıkladı. Bodrum Rixos Otel’de düzenlenen basın toplantısında konuşan TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz, TTNET’i ve Tivibu servisini anlatarak, “Sektörümüzde bir başarı hikayesi yazıyoruz” dedi.
Tahsin Yılmaz, 2006 yılında sadece bir internet servis sağlayıcısı olarak kurulan TTNET’in, kısa sürede hızlı bir büyüme ivmesi yakalayarak Türkiye’nin en önemli şirketlerinden biri olduğunu, 2011 yılsonu itibarıyla 6 milyonu aşkın aboneye ve 3 milyar TL ciroya ulaştıklarını söyledi. Yılmaz, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“TTNET, teknolojiyi izleyen değil, üreten bir şirket. Başarımız artık Türkiye’yle de sınırlı değil. İngiltere merkezli Point Topic’in 2012 ilk çeyrek verilerine göre; DSL bazında 100’ü aşkın ülkeden 300’ü aşkın internet servis sağlayıcısının değerlendirildiği raporda, abone sayımızla dünyanın en büyük 10 internet servis sağlayıcısı arasındayız. Avrupa’daki servis sağlayıcılar arasında ise aynı kriterlere göre beşinci sıradayız. Bir başka deyişle; dünya liginde yerimizi aldık.”

Türkiye’de internet kullanımı 9 yılda 897 kat arttı
TTNET Genel Müdürü Yılmaz, konuşmasında Türkiye’deki internet kullanımına da değindi:
“Türkiye’nin internet kullanımına baktığımızda, 9 yılda katettiği süreç sadece bir başlangıç olarak görülüyor. Bugün Türkiye’de toplam internet kullanıcı sayısı 35 milyonu aşmış durumda. İnternet, evlerin, ofislerin ve sokakların vazgeçilmezi haline geldi. Bilgi Teknolojileri ve İletişimi Kurumu’nun (BTK) verilerine göre; Türkiye’nin ADSL ile tanıştığı 2003 yılı sonunda 18 bin 604 olan genişbant internet abone sayısı, 2012 yılı birinci çeyrek itibarıyla 897 kat artışla 16.7 milyona ulaştı. Günümüzde temel ses ve veri iletişiminin yaklaşık yüzde 40’ı internetten yapılıyor. 2023 yılına doğru bu oran yüzde 90’lara çıkacak. Sosyal ağ kullanım oranı yüzde 30’lardan yüzde 85’lere yaklaşacak ve eğlence ihtiyacının yüzde 90’ı internet üzerinden karşılanacak.

TTNET’liler 81 ilde FİBERNET’li oluyor
Yılmaz, internetin sosyal hayattaki yerinin genişlemesine ve kullanım alışkanlıklarının değişmesine paralel olarak, 2012 Şubat’ında fiber altyapı üzerinden hızlı internet hizmetini başlattıklarına dikkat çekerek, sözlerini şöyle bitirdi:
“81 ilde, erişim altyapısı ve kullandıkları paketleri uygun olan mevcut müşterilerimizi, kotasında ve faturasında herhangi bir değişiklik olmadan otomatik olarak fiber hızında internet kullanımına geçiriyoruz. Türkiye’de fiber internet kullanımının yaygınlaşması, bu teknolojiye bağlı olarak yeni ihtiyaçların doğmasını sağlayacak ve kendine bir ekosistem oluşturacak. Bu sayede yeni pazarlar ortaya çıkacak, farklı iş fırsatları doğacak.”
“2013’te akıllı kutuyla yaşam alışkanlıklarını değiştireceğiz.”
ETİKETLER : Sayı:878

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics