spot 20 MAYIS 2012 / 13:43

TÜBİTAK’tan İstanbul’da etkinlik

TÜBİTAK, “TurKey Enabling Technologies 2012” isimli uluslararası bir proje pazarı düzenliyor.

TÜBİTAK, biyoteknoloji, nanoteknoloji, üretim teknolojileri ve uzay teknolojileri alanlarına yönelik olarak, 25 Mayıs 2012 tarihinde İstanbul Ceylan Intercontinental Otel’de “TurKey Enabling Technologies 2012” isimli uluslararası bir proje pazarı düzenliyor.
Açılış konuşmaları Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Prof.Dr. Davut Kavranoğlu, Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Jean Maurice Ripert ve TÜBİTAK Uluslararası İşbirliklerinden Sorumlu Başkan Danışmanı Prof.Dr. Yunus Çengel tarafından yapılacak etkinlik ile ülkemizdeki ve Avrupalı araştırmacı ve sanayicilerin Avrupa Birliği 7. Çerçeve Programı (7.ÇP) kapsamında ortak projeler geliştirmesi hedefleniyor.
Etkinlik, Avrupa Birliği’ne üyelik öncesinde aday ülkeleri Avrupa yapısal fonlarına hazırlamak ve uyum sürecini kolaylaştırmak amacıyla oluşturulan Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA) kapsamında TÜBİTAK tarafından yürütülen TurkeyinFP7 projesi kapsamında düzenleniyor. Türkiye-AB müzakerelerinin Bilim ve Teknoloji Faslı’ndaki ilk ve tek IPA projesi olan proje, Türkiye araştırma alanı paydaşlarının Avrupa Birliği 7. Çerçeve Programı’nda proje geliştirme kapasitesinin güçlendirilmesini hedefliyor.
Türkiye ve Avrupa’dan 350’ye yakın uzman araştırmacı, akademisyen ve sanayi temsilcilerin katılacağı etkinlikte katılımcılar proje önerilerini sunacak ve birebir görüşmelerde karşılıklı işbirliği olanaklarını değerlendirme ve proje önerilerini tartışma fırsatı bulacak.
Avrupa’daki başarılı proje sahipleri ile Avrupa Komisyonu’ndan teknoloji alanları birim başkanlarının başarılı proje yazımına dair önemli bilgileri paylaşacağı etkinlik, Avrupalı ortaklarıyla işbirliği kurmak isteyen Türk araştırmacılar ve sanayiciler için önemli fırsatlar sunuyor.
ETİKETLER : Sayı:872

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics