spot 23 NİSAN 2011 / 00:22

Tüketiciler gelecekte daha büyük ekranlar talep edecek

Ortalama ekran büyüklükleri artarken LED ekran talepleri hızla artıyor.

Ortalama ekran büyüklükleri her geçen yıl artıyor. LED ekranların pazardaki payı çok ciddi oranda artarken, yakın gelecekte çeşitli uygulamalar için gerekli özel ekranların dışındaki tüm ürünlerin LED ekranlı olacağı öngörülüyor.

MMD, 2009’da TPV tarafından, Philips ile yapılan lisans anlaşması doğrultusunda kurulmuştu. MMD, Philips markalı ekranların dünya genelindeki pazarlama ve satışını gerçekleştiriyor. Şirket, Avrupa pazarına Amsterdam’daki Avrupa yönetim merkezi ve Prag’daki yerel ofisi üzerinden hizmet sunarken, çeşitli ülkelerdeki satış temsilcisi iş ortakları ağıyla, Avrupa çapındaki bütün büyük çaplı dağıtıcı ve satış noktalarına ulaşıyor. Şirketin tasarım ve geliştirme merkezleri ise Tayvan’da ve Eindhoven’da bulunuyor. MMD’nin Avrupa Başkan Yardımcısı Thomas Schade, dağıtıcı ve bayi toplantısı için geçtiğimiz hafta içinde Türkiye’ye geldi. 2009’dan bu yana MMD’nin Avrupa Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Schade, şirketin Avrupa ülkelerindeki pazarlama, dağıtım ve satış bölümlerinin iş gelişiminden sorumlu bulunuyor. Schade ile MMD’nin pazardaki gidişat ve Türkiye’deki hedefleriyle ilgili konuştuk.

Amaç en kısa sürede liderlik
Philips’in halihazırda Türkiye monitör pazarındaki ilk üç marka arasında yer aldığını söyleyen Schade, amaçlarının ise mümkün olan en kısa sürede liderliğe yükselmek olduğunu ifade etti.
2010 yılının dördüncü çeyreği itibarıyla Philips monitörlerin Türkiye’deki pazar payının yüzde 13,4 seviyesinde bulunduğunu açıklayan Schade, “2010’da Türkiye’de 1,6 milyon adet civarında monitör satıldı. Bu rakamın 2011 yılında 1,7 milyon civarında gerçekleşeceği tahmin ediliyor. Türkiye, MMD için çok önemli bir pazar konumunda. Bu nedenle Türkiye’yi gelişmiş Avrupa ülkeleriyle aynı grup içinde değerlendiriyoruz” şeklinde konuştu.

Yakın gelecekte ürün yelpazesinin tümü LED ekranlı olacak
Schade, ortalama ekran büyüklüklerinin her geçen yıl arttığına dikkat çekti. Öne çıkan ekran formatının 16:9 olduğunu, monitörlerin tasarımı ve ergonomikliğinin de büyük önem kazandığını anlatan Schade, pazardaki eğilimlerle ilgili şunları söyledi: “LED ekranların pazardaki payı çok ciddi oranda arttı. Yakın gelecekte çeşitli uygulamalar için gerekli
özel ekranların dışındaki tüm ekranların LED
ekranlı olacağı
öngörülüyor. Diğer yandan sürdürülebilirlik ve çevre, MMD’nin Philips ekranları için yürüttüğü stratejinin temel öğelerini oluşturuyor. Japonya’daki deprem sonrasında enerji kaynaklarıyla ilgili ortaya çıkan tartışma, en küçük miktarlardaki enerji tasarrufunun ne denli önemli olduğunu ortaya koyuyor. Philips markalı ekranları EPEAT, Energy Star ve TCO 5.0 gibi uluslararası standartlar sağlamanın ötesinde yenilikçi çevre-dostu özelliklerle donatıyoruz. Örneğin, çoğu kullanıcının bilgisayarlarının başından ayrılırken ekranlarını kapatmadığını göz önünde bulundurarak geliştirdiğimiz PowerSensor özelliği Philips monitörleri öne çıkaran bir inovasyon. PowerSensor özelliğine sahip monitörlerlerimiz, zararsız kızılötesi sinyallerle kullanıcının bilgisayar karşısından kalktığını anlayarak ekran parlaklığını otomatik olarak azaltıyor ve yüzde 80’e varan oranda enerji tasarrufu sağlıyor. Bu özelliğe sahip Philips ekranlar Türkiye’de de satılıyor. Ayrıca ekran üretimimizi zararsız ve geri dönüştürülebilir hammaddelerle gerçekleştiriyoruz.”
ETİKETLER : Sayı:818

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics