spot 19 EYLÜL 2010 / 18:00

Tüm Labris cihazları yeni sürüme ücretsiz yükseltilecek

Labris Ağ Geçidi Firmware 2.0 sürümü kullanıma açıldı.

Kullanıcı gereksinimleri ve “Ortak Kriterler” sertifikasyon süreci ışığında ortaya çıkan Labris Ağ Geçidi Firmware 2.0 sürümü, eski ve yeni tüm Labris cihazlarında kullanıma açıldı.
Ortak Kriterler EAL4+ sertifikasına sahip iskelet üzerinde Labris 2.0 firmware’in yeniden geliştirildiğini ifade eden Labris Teknoloji Destek ve Eğitim Koordinatörü Pelin Deniz, “Sertifikalandırılmış güvenliğin yanında, 5651 yasası gibi yerel ihtiyaçlara yönelik düzenlemeler, zararlı yayılımları “sıfır anı”nda engelleyen “zero hour” modülü, bütünleşik Türktrust nitelikli zaman damgası, SSL filtreleme ve kayıt altına alma, parçalı firmware yükseltme, gelişmiş raporlama ve yönetim arayüzleri ile hem güncel ihtiyaçlara uygun, hem de daha güvenli bir yapı sunuyor” dedi.
Dünyada EAL4+ güvenlik seviyesinde sertifikalandırılmayı başarmış 12 marka bulunduğunu hatırlatan Deniz, tüm Labris kullanıcılarının bu Labris sürümünden yararlanması için bir yol haritası takip ettiklerini ifade etti.
Deniz, bu kapsamda destek ve güncelleme sözleşmesi devam eden tüm kullanıcılar için yeni sürüme ücretsiz geçilmeye başlandığını söyledi.

Tercih değil zorunluluk
Yeni sürüm ile birlikte güncel güvenlik ihtiyaçları, kanuni zorunluluklar ve kararlı altyapı ihtiyaçları ile zorunluluk haline geldiğini aktaran Deniz, bu geçişin mutlaka yapılması gerektiğinin de altını çizdi.
Deniz sözlerini şu şekilde sürdürdü: “1.4 sürümlerinden 2.0 sürümüne geçiş, yeni sürüm radikal farklar içerdiğinden uzaktan yapılamıyor. Donanım uyumluluğu testleri ve yükseltme çalışmalarının tamamında her tür yardımı gösteriyor. Destek/Güncelleme sözleşmesi devam eden tüm Labris müşterileri, bu hizmetleri ücretsiz ediniyor. Donanım uygunluk testi aşamasında, yeni sürümün çalışmasında performans sorunu çıkaracağı tespit edilen donanımların yükseltilmesi de yine ücretsiz yapılıyor. Geçiş dağıtımı olan 1.5 sürümlerinden güncel sürümlere geçiş ise sadece değişen firmware parçalarının güncellenmesiyle tamamlanabildiğinden, Labris destek uzmanları tarafından uzaktan yapılabiliyor.”
Son 6 ayda yapılan çalışmalarla 1.4 ve 1.5 sürümlerindeki üç yüze yakın cihazın 2.0 sürümüne yükseltildiğini belirten Deniz, yıl sonuna kadar bin Labris cihazının daha 2.0 güncel sürümüne taşınmasının planlandığını ifade etti. Deniz, 2.0 sürümüne geçen tüm cihazların bundan sonraki süreçte, veritabanlarını güncellerken, sürümün güncelliğini de kontrol edeceğini ve güncel parçalarının otomatik olarak kendini yükselteceğini de söyledi.
ETİKETLER : Sayı:788

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics