spot 28 MAYIS 2011 / 00:55

Türkiye pazarına sanal ofis hizmeti

Servcorp küresel ağa bağlı hazır ofisleri kullanıma sunuyor.

Son yıllarda farklılaşan ve değişen iş yapış biçimlerini adresleyen kavramlardan biri de dünyada yaygınlığı giderek artan sanal ofis kavramı. Bir şirketin başarılı olmasını sağlayacak altyapı, insan ve donanım maliyetlerini paylaşma ilkesi üzerine kurulu olan bu model, şirketleri de daha az maliyetle en son teknoloji iletişim altyapısından, idari hizmetlere uzanan servisleri alabildiği küresel bir ofis ağının içine sokuyor. Dünyada sanal ofis oyuncusu olan ve 50 milyon dolarlık bir BT yatırımı yaparak, kendilerinin projelendirdiği bir altyapı üzerinden dünyanın her yerinde sanal ofis olanağı yaratan Servcorp, artık Türkiye pazarında da hizmet veriyor. 22 ülkede faaliyet gösteren ve küresel ofis ağını Ortadoğu, Asya, Avustralya, ABD ve Avrupa’da genişletmeye devam eden şirketin verdiği ofis çözümleri yüksek kaliteli mobilyalı ofisler, tam zamanlı bir resepsiyoncu, yüksek kaliteli tesis, kurul ve toplantı odaları, müşteriler için tasarlanmış referans gösterilecek internet ve iletişim sistemleri ve tüm dünyadaki Servcorp kaynaklarına gerçek zamanlı erişim sunan çevrimiçi bir bütünleşik donanım yönetimi sistemini kapsıyor.
Tüm dünyada insanların iş yapma anlayışının değiştiğini ve geleneksel ofis masası kavramının terk edildiğini belirten Servcorp Türkiye Genel Müdürü Laudy Lahdo, iş insanlarının artık çok daha mobil olduğunu ve Servcorp’un şirketlerin bu gereksinimlerine alan yarattığını dile getirdi. Dünyada yaygın olarak kullanılan hizmet alan ofis kavramının Türkiye’de hala gelişim aşamasında olduğunu belirten Lahdo, birçok şirketin hizmet alan ofis çözümünün kendilerine sunduğu iş altyapısının gerçek değerini, esnekliği ve maliyet tasarrufunu anlamaya başladığını ifade etti.
Kendi şirketlerini kurmak isteyen iş adamlarının, başka bir şehirde bir temsilcilik ofisi açmak isteyen Türk şirketlerinin ve Türk pazarına girmek isteyen yabancı şirketlerin, hizmet alan ofislerle ilgilendiklerini gördüklerini belirten Lahdo, “Servcorp olarak Türkiye’yi dünyanın en hızlı büyüyen ekonomilerinden biri yapan 2010’un son çeyreğindeki ekonomik büyüme düşünüldüğünde bu açılımı İstanbul pazarına girmek için bir başlangıç olarak gördük. Eylül 2010’da ilk önce Nişantaşı şubesini açmıştık, şimdi de bu ay içinde popüler Levent bölgesindeki ikinci mekânımızı açtık ve talep olan yerlere doğru genişlemeyi sürdüreceğiz” diye konuştu.

Sanal ofis, önemli avantajlar sunuyor
Sanal ofisin bir şirket açısından çok önemli avantajlar sağlayabildiğini vurgulayan Lahdo, küçük şirketler ve yeni pazara adım atan şirketler için bunun daha da önemli olduğunu belirterek şöyle konuştu: “Küçük bir şirketin hiçbir çağrıyı kaçırma lüksü yoktur, ancak tam zamanlı özel bir resepsiyoncu kiralama maliyeti şirketin büyümesi sırasında engelleyici bir faktör olabilir. Sanal ofiste bu nedenle şirketlerin karşılaştıkları zorlukların üzerinden gelmesi kolaylaşıyor. Sunulan çözümler arasında tam zamanlı özel bir resepsiyoncu, sahibi evden ya da başka bir yerden çalışsa bile profesyonel, prestijli bir iş adresi, her noktamızda hizmete hazır fantastik bir destek ekibi, bir işi, profesyonel, kurumsal düzeyde ve tam zamanlı fiziksel bir ofis kiralamaya bağlı pahalı gider maliyetleri olmadan verimli ve etkin şekilde yürütmek için gerekli olan her şey, müşterilerin toplantı odaları, kurul odaları ve günlük bir süiti çevrimiçi ya da özel Servcorp çevrimiçi üyelikleri aracılığıyla iPhone ya da iPad kullanarak kiralamalarını sağlayan küresel bir ağa erişim, her bütçeye uygun esnek düzenlemeler ki bunlar aylık baza kadar daraltılabilir ve tam kapalı BT ve iletişim altyapısı gibi ünlü hizmetlere erişim sıralanıyor.”

Talep gören noktalarda yeni yatırımlar
gündemde
Servcorp olarak pazara dâhil oldukça Türkiye’de talep gören noktalarda yeni ofis yatırımları gerçekleştirmeyi istediklerini belirten Lahdo, Türkiye pazarındaki hedeflerini de şöyle özetledi: “Türk şirketlerine iyi eğitimli bir destek ekibi, işlerinde başarılı olmalarını sağlayacak teknoloji, dünyanın en iyi şehirlerinde en seçkin noktalarda ofis ve esnek çalışma koşulları sunabilmek amacıyla Türkiye pazarında da işimizi genişletmeyi istiyoruz.”

Kat başına 250 bin-500 bin dolara kadar özel teknoloji yatırımı

Servcorp, müşterilerinin, çok uluslu bir şirketin altyapısını kullanarak kendi iletişim maliyetlerini yönetmesini ve kontrol etmesini sağlamak için 40 milyon doların üzerinde yatırım yaptıklarını belirten Lahdo, müşterilerine yönelik çözümler üzerinde çalışan şirket içi geliştirme bölümü için ayda 200 bin dolar harcama yapıldığını da dile getirdi. BT alanında yaptıkları yatırımlarla küresel bir BT ağı oluşturduklarını da vurgulayan
Lahdo, Servcorp olarak kat başına 250 bin ila 500 bin dolara kadar özel teknoloji yatırımı yapan tek tedarikçi olduklarının da altını çizdi. Servcorp’un müşterilerinin satışlarını ve iş yaşamı dengelerini geliştirmeye yardımcı olan bir teknoloji sistemi sunduğunu da belirten Lahdo, “Şirketler, Türkçe web sitemizden kolayca Servcorp’a erişebiliyor ve Türk ekibimiz ile görüşebiliyor, üstelik çevrimiçi kayıt için Türk Lirası ödeyebiliyorlar” diye konuştu.
ETİKETLER : Sayı:823
YORUMLAR
Ece Köseliler 09 ARALIK 2017 / 23:05 0 0
Daha yeni tanınan bir sektör olmasına rağemen ben yaklaşık 3 senedir bilinen bazı firmalardan çeşitli hizmetler aldım. Günümüz iş dünyasının zorluklarını ortandan kaldıracak oldukça güzel hizmetler sunuyorlar. Fakat ben, yaşamış olduğum tecrübeler neticesinde bu hizmetleri daha butik servisler veren bir yerden almaya karar verdim. Böylece işime daha çok odaklanıp verimliliğimi arttırabiliyorum. Güler yüzlü ekibi ve profesyonel servisleriyle beni mutlu eden Orjin Offices’a çok teşekkür ederim. Mutlaka denemelisiniz!
Ahmet Zorlu 31 MAYIS 2011 / 01:15 0 0
Güzel sistem gerçekten... www.istanbulsanalofis.com dan ben alıyorum... Bu firma yeni sanırım... Yabancı herhalde...

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics