spot 16 EKİM 2011 / 17:38

Türkiye pazarında yayılım zamanı

Her ölçekte şirkete yönelik çözümler sunabilen Acronis, Türkiye'nin potansiyeline inanıyor.

Her ölçekte şirkete yönelik çözümleriyle veri yedekleme ve kurtarma sistemleri sunan Acronis, Türkiye pazarının potansiyeline inanıyor.
Farklı ölçeklerde şirketlere yönelik çözümleriyle öne çıkan Acronis, Türkiye pazarında etkinliğini artırmayı hedefliyor. Acronis Fransa ve Akdeniz Bölgesi Ülke Müdürü Isabelle Delcuvellerie, Türkiye pazarında iş ortaklarının, dağıtıcıların önemini bilerek hareket ettiklerini söyledi. Türkiye pazarında yeni satış temsilcileri ile yeni iş ortaklıklarını hayata geçirmek istediklerini ifade eden Delcuvellerie, böylece İstanbul dışındaki illeri de kapsayabileceklerini vurguladı. KOBİ’lere ve daha büyük ölçekli şirketlerin ihtiyaçlarına yanıt verebilmenin önemine dikkat çeken Delcuvellerie, “Çünkü çözümlerimiz her ölçekte şirkete uygun” dedi.
Hız ve kapsam avantajı
Acronis, özellikle yedekleme ve kurtarma sistemleri konusunda kapsamlı çözümler sunuyor. “Son ürünümüzle veri koruma pazarına da giriş yaptık” hatırlatmasını yapan Delcuvellerie, “Diskin sanal kopyasını alan (disk imaging) çözümümüz, tüm sistemi kapsama alanına alabiliyor. Bu yapıda indeksleme özelliği var. Bu unsurlar, rekabette bu çözümü ön plana çıkartıyor ve bir yönetim konsoluyla tüm BT yapınızı ‘yeniden düzeltme’ yapısına alabiliyoruz. Yönetim konsolumuzla tüm bunu yapabiliyoruz” bilgisini verdi.
Acronis’in piyasaya sunduğu yeni ürün ise VMProtect 6. Adından da anlaşılacağı üzere, bu yeni çözüm; VMware yapılanmalarını kapsıyor. Ağustos sonunda pazarda yerini alan bu yapının maliyet avantajı sağladığını, VMware ile sanallaştırılmış ortamları koruduğunu belirten, “Bu yapıyı konumlandırmak ve yönetmek çok kolay. 2 dakika içinde VMware sanal yapısını bu sisteme yükleyebiliyorsunuz ve bu yapı, rakiplerimizden çok daha hızlı” dedi. Delcuvellerie, Acronis Backup&Recovery 11’in melez ortamların yönetimi için çok uygun olduğunu, farklı uygulamaları olan sistemlere sahip şirketlerin bunu tercih ettiğini ifade etti.
Acronis ürünlerinin Türkiye dağıtıcılığını yürüten Kavi International Ürün Müdürü B. Birkan Yeni de bu yapının hızını şöyle örnekledi: “Ürünü yükleyebilmek için sadece 12 tane tıklama yapmanız yetiyor. En yakın rakibimizin ürününü yüklemek içinse 26 tıklama gerekiyor. Sanal cihazlarda yedekleme veya yeniden düzeltme yapmak istiyorsanız, bu da 5 dakikadan az sürüyor.”
Delcuvellerie, Acronis’in her zaman hedefinin KOBİ ölçeğinde, BT departmanı olmayan şirketlere yönelik sade çözümler sunmak olduğunu, ürün tasarlarken de bu öncelikle hareket ettiklerini belirtti. Acronis Güney Avrupa Bölgesi Pazarlama Müdürü Yves Tredivic de ekledi: “Böylece rakiplerimizin sistemlerinden daha hızlı yapıları sunabiliyoruz.”
VMware’in resmi iş ortağı olan Acronis, pazarlama ve satış konusunda da iş ortaklığı yürütüyor. Çözümlerini hem VMware iş ortakları hem de nihai kullanıcılar için sunduklarını belirten Tredivic, şunları söyledi: “Türk pazarında daha fazla satış noktamız olmasını, varolan satış noktalarımıza yeni fırsatlar sunmak istiyoruz. Küresel bazda da 20 bin partnerimiz var ve bu sayıyı da artırmak istiyoruz. VMware gibi iş ortaklarımızla işbirliğimizi geliştirerek, onların da aracılığıyla tüketicilere ulaşabiliriz. Çünkü bu pazarda sunacağımız çok şey var ve Türkiye’de birçok sektörde potansiyel de çok büyük.” Ankara’ya gideceğini söyleyen Delcuvellerie, kamuda bazı noktalarda halihazırda yer aldıklarını, ama kamu kanadında varlıklarını geliştirmek istediklerini vurguladı.

İstanbul ofisi geliyor

Delcuvellerie, içinde Malta, KKTC, Yunanistan ve Türkiye’nin yer aldığı Akdeniz bölgesinden sorumlu olduğunu belirterek, diğer pazara kıyasla Türkiye’nin çok hızlı büyüdüğünü söyledi. 2011 yılında hızlı büyüme eğilimine devam edeceklerine inandıklarını belirten Delcuvellerie, 2012 yılı planlarını şöyle anlattı:
“Türkiye pazarını daha da geliştirmeyi, bunu hem Acronis hem de VMware kaynaklarını kullanarak yapmayı hedefliyoruz. Birkaç ay içinde İstanbul’da bir Acronis ofisi açacağız. Bu pazarı geliştirmek için ülkenin insanıyla hareket etmenin önemli olduğuna inanıyoruz.”
ETİKETLER : Sayı:842

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics