spot 06 MAYIS 2012 / 14:38

Üç anahtar kelime; mobilite, kablosuz teknolojiler ve ağlar

Mobilite, kablosuz teknolojiler ve ağ teknolojilerindeki gelişmeler yeni nesil tarayıcıları şekillendiriyor.

İki hafta önce BThaber Platform Bilgi ve Doküman Yönetimi etkinliğinin ana sponsoru Canon’un Üretim Planlama Müdürü Hideki Yamamato etkinlik için İstanbul’daydı. Yamamoto ile Canon’un yakın geleceğe dair planları ve odaklandığı stratejiler konusunda konuştuk.
Hideki Yamamoto, yeni nesil tarayıcılar hakkında konuşurken özellikle üç konunun altını kalınca çiziyor. Bunlar mobilite, kablosuz teknolojiler ve ağ teknolojileri. Gelecek nesil tarayıcıların mobilite, kablosuz ve ağ teknolojilerinde en güncel özelliklere ve kabiliyetlere de sahip olması gerektiğini vurgularken, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yeni nesil tarayıcılar saydığım bu üç kavramla çok yakın ilişkide, cihazlar bu alanlardaki en son teknolojilerle bütünleşik halde olmalı. Artık tarayıcılardan beklentiler ve ihtiyaçlar da değişiyor, dönüşüyor. Özellikle mobil cihazların popülerliğinin artması ve kullanımının gittikçe yaygınlaşmasıyla bu eğilimler güçleniyor. Biz de Canon olarak yeni ürünleri planlarken bu üç ana öğe üzerinden düşünüyoruz ve stratejimizi geliştiriyoruz.”

“Türkiye heyecan verici bir pazar”
Yamamato’ya göre Türkiye heyecan verici bir pazar. Organizasyonları içinde Türkiye’nin önemine dikkat çeken Yamamato, Avrupa’da birçok ülkenin ekonomisinde durgunluk olduğuna ve bu durgunluğun pazarlara da yansıdığını söylerken, “Avrupa’da önümüzdeki dönemde de ciddi büyümeler beklenmiyor. Ama Türkiye Avrupa’ya göre çok farklı bir konumda. Türkiye’de aksine kaydadeğer büyümeler bekleniyor. Ekonomik canlılık pazara da olumlu şekilde yansıyor. Pazar henüz doymuş değil, yeni teknolojilerin kullanımına da çok açık. Bunu platform etkinliğinde şirket yetkilileriyle konuşurken de fark ettim. Bu önemli bir potansiyele işaret ediyor” şeklinde konuştu.

Daha verimli, daha güvenli
Yamamato, iki ürün üstünde özellikle durduklarını anlattı. Yüksek hızlı doküman tarayıcı P-215 bunlardan biri. Tarayıcının kompakt tasarımı sayesinde sıklıkla seyahat eden kullanıcılar için rahatlık sağlıyor. Cihaz tek seferde kesintisiz işlemle daha çok belge tarayabiliyor. Cihaza iPad, iPhone ve Android destekli cihazlardan erişilebiliyor. Tarayıcının Android tabletlerle uyumu konusu da oldukça dikkat çekici. Yine ScanFront 300 hızlı doküman tarayıcı da odaktaki diğer bir ürün. Cihaz özelleştirilmiş belge yönetimi sistemleriyle rahatlıkla bütünleşebiliyorlar. Cihaz sahip olduğu kimlik denetimi ve parmak izi tanıma özellikleri sayesinde kurumsal ağa izinsiz erişimi engelliyor, yüksek güvenlik sağlıyor.
ETİKETLER : Sayı:870