spot 27 KASIM 2011 / 17:32

Unite BT bordrolama iş yükünü kaldırıyor

Bordrolama süreçlerini üstlenen Unite BT maliyetleri düşürüyor.

PayNRoll sistemiyle şirketlere bordrolama hizmeti sunan şirket, müşterisine bu süreçte verimlilik ve katma değer sağlamaya odaklandı.
Satışa yönelik şirketlerin katma değerli iş modellerine yönelmesiyle birlikte Unite BT, servis süreçlerini yönetecek dışkaynak hizmetleri sunmaya yönelik bir yapı olarak yaklaşık 13 önce kuruldu. Türkiye’ye bu alandaki ilk standartları getiren şirket, Kartal’daki binasında kalite konfigürasyon merkezi kurdu. Citybank ile ilk BT destek yapısını kuran şirket bugün hâlâ ilerliyor. Şu an dışkaynak hizmeti sundukları 12 müşterileri bulunduğunu söyleyen Unite BT’nin CEO’su Malkoç Süalp, “Müşteriyle bağımız geliştikçe iş süreçlerini daha fazla sahiplenmeye başladık ve işimiz biraz daha iş süreçlerine bütünleşmeye başladı” dedi.
Unite BT’nin ana hedefinin varolan bir ürünün iş süreçlerine en yüksek faydayı sağlayacak şekilde, tam randımanlı olarak kullanılabilmesini sağlamak olduğunu dile getiren Süalp, sağladıkları katma değerle, altyapının doğru kullanılmasını ve sıfır hata ile çalışmasını sağladıklarını belirtti.
BT desteği dışında, dünyada iş süreçlerinin dışkaynaklı hale gelmesinde bordrolama hizmetlerinin ön plana çıktığını gördüklerini ve Türkiye’de de buna odaklandıklarını söyleyen Süalp, “Çünkü bu iş, şirket içindeki en yoğun işlerden biri ve çok fazla kaynak kullanılıyor. Biz de onlara bu yükü şirketlerden almayı ve baştan sona kendi bünyemizde yapmayı öneriyoruz” dedi.
PayNRoll ile bordrolama yükü yok
Şirketin kendi kaynaklarını zorlayan ve maliyetleri artıran bordrolama süreçlerinin üstesinden gelmek için oluşturulan PayNRoll çözümü, müşterilere bordrolama hizmetini bir dışkaynak hizmeti olarak sağlayarak tüm süreçlerini sahiplenecek bir dışkaynak hizmeti. Bordrolamada topyekûn bir otomasyon sağlayan çözümün Türkiye’de ilk ve tek olduğunu iddia eden Süalp, “Bu hizmetle amacımız, maliyeti düşürmek ve esnekliği artırmak, İK’nin verimliliğini artırmak ve yasalara uygunluğu, güncelliği takip etmek. Bu noktada danışmanlarımız var ve bordrolama işine etki eden her süreci takip ediyoruz” dedi.
“Her şirkete bir danışman veriyoruz ve bu danışman APM (Automatic PayNRoll Management) sistemiyle çalışıyor. Şirket yöneticilerine de farklı erişim yetkileri veriyoruz ve onlara portal üzerinden takip ve sürece gerektiği yerde müdahale etme imkânı sunuyoruz” diyerek sistemi özetleyen Süalp, Superonline’ın bu hizmetin sunulmasındaki büyük iş ortaklarından biri olduğunu belirtti. Şirket içinde internet bağlantısı ve bilgisayar dışında herhangi bir altyapıya ve dolayısıyla yatırıma gerek duyulmadığını söyleyen Süalp, sözlerini şöyle noktaladı: “50 personel üzerindeki şirketler için çok iyi bir çözüm sunuyoruz. Bordrolama işlemlerinin tümü bizim üzerimizde oluyor ve yatırımın geri dönüşüne baktığımız yüzde 130 civarında bir oranla karşılaşıyoruz.”
ETİKETLER : Sayı:847

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics