spot 07 HAZİRAN 2010 / 09:58

Uyumsoft WEB ERP ürünüyle yurtdışına açılacak

Uyumsoft, yurtdışındaki faaliyetlerini artırmayı planlıyor.


UyumsoftUyumsoft, bu yılın son çeyreğinde üç yıldır Ar-Ge çalışmalarını yürüttüğü web tabanlı ERP ürününü piyasaya sunmayı hazırlanıyor. Şirket, yeni ürününün anonsunu çeşitli bölgelerde akvitelerle yapacak, ayrıca müşterilerini yeni ürüne geçirecek. Uyumsoft, diğer yandan Web ERP ürünüyle dünyaya açılmayı planlıyor.


Azerbaycan’da 2009’da ofis açtıklarını anımsatan Uyumsoft Genel Müdürü Mehmet Önder, İran ve Almanya’daki müşterilerinden de kendilerine ofis açma yönünde talepler geldiğini söyledi. Önder, "Yeni ürünümüzün konumlandırmasını da bu pazarlarda yapacağız. İran ve Almanya’da ofis açmaya sıcak bakıyoruz. Avrupa’da alt yüklenici olarak başarılı olabileceğimizi düşünüyoruz. Almanya üstünden diğer ülkelere de açılmak istiyoruz. İran, Türkiye’nin girişimleri sonucu Türk şirketlerinin son yıllarda daha çok yöneldiği bir ülke oldu. İran’da know-how ve danışmanlık transferi ihtiyacı çok fazla. İran, coğrafyamızın önemli bir pazarı. Afrika’dan ve Ortadoğu’dan da ciddi talepler alıyoruz. Afrika’da birçok ülkeye gittik, o pazarları araştırıyoruz. Azerbaycan’da ise yaklaşık 6 yıldır çalışıyoruz. Özel sektör bu ülkede hızla gelişiyor. Ülkede 2010’da yatırımlarımız devam edecek. Kamu ve özel sektörlerinde iyi işler yapacağımızı düşünüyoruz. Azerbaycan’da ayrıca bir eğitim kurumu açmayı, bu kurumda hem eleman yetiştirmeyi hem de bölgeye know-how’ımızı aktarmak istiyoruz" dedi. Önder, yaz döneminde Azerbaycan’dan 20 öğrencinin yaz stajını Uyumsoft’ta yapacağını, Kafkas ve Bakü Devlet Üniversiteleri ile eğitim projeleri yaptıklarını sözlerine ekledi. 

 


Kızılay ve TBMM projelerinde bitiş anonsu yakında
Kamuda projelerin devam ettiğini söyleyen Önder, Ankara’da Kıyı Emniyeti ve TBMM projelerinde Türksat ile işbirliği yaptıklarını anlattı. 2010’nun başında İGDAŞ ile çalışmaya başladıklarına değinen Önder, "4 yıldır süren Kızlıay projesinde 2009’da Bağış projesi tamamlandı. 2010 başında uygulamaya alındı. Şu anda test senaryosu yapılıyor, bir iki ay içinde Kızılay projelerinde bitiş anonsu yapılacak. TBMM projesinde ise Haziran sonunda bitiriliş anonsu yapmayı hedefliyoruz. Kıyı Emniyeti’nde ise kurumun e-devletle olan ayağında projelerini yazıyoruz" dedi. 2010’un son çeyreğinde KOBİ’lere yönelik de yeni ürün sunumlarının olacağını açıkladı.ETİKETLER : Sayı:774 Uyumsoft

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics