spot 13 KASIM 2011 / 15:46

Veri depolamada hedef; orta ölçekli segment

Dağıtıcı ve iş ortakları ile yol almayı hedefleyen Nexsan, çözümleri ile her sektörden şirketi hedefliyor.

Disk tabanlı veri depolama sistemleri konusunda uzman olan Nexsan, Türkiye pazarındaki etkinliğini artırmayı hedefliyor. Nexsan’ın Hollanda, Doğu Avrupa, Rusya Bölgesi Satış Müdürü olan, bu bölgeye Türkiye’yi de katan Ekrem Koç, İngiltere merkezli şirketin veri depolama, yedekleme yapılarında önemli yeniliklere imza attığını söyledi. Koç, “Nexsan çözümlerinin farkı; büyük veri depolama ihtiyaçlarını ve gerekli sistemleri küçük bir alana konumlandırabilmesi. Böylece veri merkezinde birçok başlıkta tasarruf söz konusu oluyor” dedi.
Diskten diske yedekleme ile başlayan Nexsan çalışmaları, bugün farklı sektörlerde küresel bazda çok sayıda müşteriye yayılan farklı çözümleri kapsıyor. Koç ile Nexsan’ın Türkiye’deki hedefleri ile ilgili konuştuk.

“Türkiye pazarında odaklanma zamanı”
“Nexsan olarak artık daha odaklı bir biçimde Türkiye pazarında etkin olacağız. Pazarı büyütmeye çalışıyor ve çözümlerimize güveniyoruz. Türkiye’de BT harcamaları yükselişte. Bu pazardaki referanslarımızı büyüteceğiz. Sorumluluğumdaki ülkeler arasında Türkiye, yükselme ve uyum konusunda daha hızlı adımlar atıyor. Çözümlerimiz orta ölçekli şirket pazarının isteklerine uyum sağlayacak nitelikte.”
Koç, pazarın isteğinin ‘çözüm aldığı şirketin yanında yer alması’ olduğunu belirtti ve şöyle devam etti:
“Ürünün fiyatı ve güvenilir olması, ürün hakkında bilgi ve bir sorun halinde desteğe hızlı ulaşabilmek onlar için önemli. Türkiye’de belli sayıda dağıtıcı aracılığıyla çalışmak istiyoruz. Onlar iş ortaklarının eğitimi gibi başlıklardan sorumlu olacak. Kanalı kontrol etmeyi değil, ona destek vermeyi istiyoruz. Biz, dağıtıcılar ve iş ortakları şeklinde bir zincir olacak. Yerel stratejinin gücüne inanıyoruz ve yıllardır kanal stratejisi yürütüyoruz. Türkiye’de iş ortaklarımız var, ama orta ölçek şirketleri hedefleyince, yurt geneline dağılım önem kazanıyor. Bu alanları da kapsayabilecek, veri depolama sistemlerinde tecrübeli, müşteriye kapsamlı çözüm sunumu yapabilecek iş ortakları arıyoruz.”
Koç, 2012 yılında Nexsan’ın pazardaki gücünün artacağı kanısında. Dağıtıcıların bulundukları illerde demo ve eğitim merkezlerinin kurulması söz konusu olacak. Koç, bölgede böyle bir ofisin olabileceği en güçlü ülkenin Türkiye olduğu üzerinde durdu.

“Türkiye ofisi hepimizin aklında”

Nexsan’ın üretim tesisleri İngiltere’de ve siparişe göre üretim yapılıyor. Bu yapı, müşterinin ihtiyacına göre çözüm sunabilmeyi mümkün kılıyor. Orta ve uzun vadede Türkiye ofisinin kurulmasının sağlayacağı faydaları ise Koç, şöyle anlattı:
“Türkiye pazarında eninde sonunda ‘Türkiye ofisi’ olacak. Türkiye bir köprü. Ortadoğu bölgesini Türkiye’den yönetmek benim arzum ve şirket içinde de konuştuğumuz bir şey. Ortadoğu’da iş ortaklarımız var. Ama Türkiye, bölgede lider olarak kendini kanıtladı. Orta ve uzun vadede Türkiye merkezi kurulduktan sonra, Ortadoğu operasyonları Türkiye’ye bağlanabilir.”
ETİKETLER : Sayı:845

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics