spot 05 EYLÜL 2011 / 02:38

Veri korumada profesyonel servis hizmeti

Platin Bilişim, müşteriyi hızlı servis hizmetleriyle destekliyor.

Veri koruma konusunda uzmanlaşan Platin Bilişim, yazılım satmanın ötesine geçerek, müşteriyi kaliteli ve hızlı servis hizmetleriyle destekliyor.
Platin Bilişim yaklaşık olarak 4 yıldır, günümüzün ihtiyaçlarına yönelik olarak geliştirdiği stratejisinde veri koruma sistemleri üzerine yoğunlaşarak müşteriye en iyi oldukları konuda hizmet vermeyi amaçlıyor. Symantec’in kurumsal taraftaki çözüm ortağı olan ve ‘Platin ortaklık’ seviyesine erişen genç şirket, güvenlik şirketinin Türkiye’de 22 sertifikasına sahip olan 4 şirketten biri olma özelliğini taşıyor. Veri koruma ana başlığı altında; yedekleme, arşivleme, felaket kurtarma ve yeni bir alan olarak da güvenlik konusuna eğilen Platin Bilişim’in, bu alandaki işlerinin yüzde 80’ini Symantec oluşturuyor.
Yazılım satan bir şirket olmanın yanı sıra servis hizmetleriyle var olan bir şirket olduklarının altını çizen Platin Bilişim Genel Müdürü Ayhan Bamyacı, şu anda genel olarak telekomünikasyon, bankacılık ve üretim sektörlerinden yaklaşık 150 müşterilerinin bulunduğunu, 40 kadar da servis anlaşmaları olduğunu belirtti. Bamyacı, “Müşteri bizim hizmetlerimizle yedekleme ve arşivleme işlerini dışkaynak olarak kullanabiliyor. Uzaktan bağlantı ile bu işlemler müşterinin yerine düzenli olarak yapılabiliyor. Yani müşterinin beklenmeyen bir durumda veri kaybetmemesi ve iş sürekliliğini sağlaması için gereken her şeyi biz buradan sunuyoruz. Müşteri bu işlerle değil, kendi işiyle uğraşıyor” dedi.

“Bulut, BT şirketleri için tehdit”
Sohbetimiz sırasında Ayhan Bamyacı, son dönemin gözdesi olan ‘Bulut Bilişim’ konusuna farklı bir bakış açısı getirdi ve bu yeni altyapı mantığının BT şirketleri açısından bakıldığında büyük bir tehdit olduğunu belirtti. Bamyacı bu sebeple Platin Bilişim’in bu doğrultuda veri merkezlerine hizmet vermeyi hedeflediğinin de altını çizdi.
Servisin önemine inandıklarını belirten Bamyacı, eskiden sadece kurulum hizmeti sunan şirketin bugün ise ürün satmanın yanında ağırlıklı olarak servis hizmetine eğildiğini hatırlattı ve ekledi: “Uzman bir kadroyla sunulan kaliteli bir servis hizmeti, bir ürünü satmak ve çalışır şekilde teslim etmekten çok daha önemli. Bu doğrultuda kadromuzu da sürekli eğitiyoruz.” Platin Bilişim bir bütün olarak geliştirdiği projelerin yanı sıra daha önce başka şirketlerce çalışır hale getirilmiş fakat başarılı olamamış projelerin ayağa kaldırılmasında rol oynuyor. Bamyacı, “Ürünlerimizi farklı şirketten almış, ancak istediği verimi elde edememiş şirketlere yönelik olarak tamamlayıcı projeler üretiyoruz ve ürüne yaptıkları yatırımı kurtarıyoruz” dedi.
‘İlk 500 Bilişim Şirketi’ sıralamasında yaklaşık 80 basamak sıçramayla, bu yıl (2010 sonuçları) 391. sıraya yerleşen Platin Bilişim, 2011 yılının ilk yarısında 1 milyon dolarlık bir ciroya ulaştı. Bamyacı, şirketin şu anda Symantec’in ‘Master ortaklık’ seviyesine ulaşma gayreti içerisinde olduğunu, diğer taraftan teknik ekibin IBM donanım ve yazılımlarını da ürün yelpazesine katmak amacıyla gerekli olan eğitimleri aldıklarını sözlerine ekledi.
ETİKETLER : Sayı:836

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics