spot 27 KASIM 2011 / 17:34

Veri merkezi yatırımları önümüzdeki beş yılda artarak devam edecek

Panduit, veri merkezi yatırımlarının beş yıl içinde hızlanacağını öngörüyor.

Veri merkezi yatırımlarının önümüzdeki beş yıl içinde Türkiye’de hızlanarak devam edeceğini öngören Panduit Türkiye, yeni hizmetlerle birlikte müşterilerine sunduğu hizmet çeşitliliğini artırmayı hedefliyor.
Panduit 1955 yılında Şikago’da kurulmuş, mühendislik ve teknoloji üretimi yapan bir şirket. Şirket, 1980’den beri de Türkiye’de faaliyetlerini sürdürüyor. Panduit, müşterilerine kolaylık yaratan sistemler, dayanıklılık ve operasyonel verimlilik sağlayarak, fiziksel altyapının risklerini azaltmalarına yardımcı olacak ileri teknoloji ürünü çözümler geliştirmeyi ve sağlamayı amaçlıyor. Panduit Bölge Müdürü Coşkun Yıldız, Panduit’in Tümleşik Fiziksel Altyapı (UPI) tabanlı çözümlerinin kuruluşlara daha akıllı ve tümleşik bir iş temeli oluşturmak üzere iletişim, veri işleme, kontrol, enerji ve güvenlik sistemlerini birbirine bağlama, yönetme ve otomatize etme yetenekleri sağladığını söylerken “Panduit’in küresel üretim, lojistik ve e-ticaret yeteneklerinin yanı sıra küresel dağıtım ortakları ağı, müşterilerin tedarik zinciri risklerini azaltmalarına yardımcı oluyor. Panduit özellikle güçlü teknoloji devleriyle işbirlikleri yaparak, gelecek ihtiyaçları karşılayan akıllı şehirler, yerleşkeler, fabrikalar, veri merkezleri için çözümler, servisler ve yazılımlar geliştirmektedir” şeklinde konuştu.
Son beş yıldır çift haneli
büyümede
Özellikle 2000’li yılların başından itibaren Türkiye’nin bölgedeki büyümesine paralel olarak, Panduit Türkiye ofisinin çözüm ortaklarıyla birlikte BT pazarında tümleşik fiziksel altyapı alanında çözümler sunduğunu anlatan Yıldız, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ağırlıklı finans, mobil iletişim, haberleşme, savunma ve kurumsal pazarlardaki veri merkezi çözümlerinde uçtan uca teknolojiler sunuyoruz. Sanallaştırma, bulut bilisim ve yeşil BT yatırımlarının hız kazanmasıyla birlikte Panduit özellikle veri merkezi çözümleri, veri merkezi altyapı yönetim yazılımı ve profesyonel veri merkezi danışmanlık hizmetleriyle müşterilerine sunduğu hizmet çeşitliğini artırmayı hedefliyor. Önümüzdeki dönemde Türkiye ofisi olarak, Türkiye’deki başarılarımızı bölge ülkelerdeki hizmetlerle birlikte artırmayı planlıyoruz. Panduit Türkiye ofisi son beş yıldır çift haneli büyüyor, EMEA bolgesinde Rusya ile birlikte en çok büyüyen ülke konumundayız.”
2012 yılında da büyümenin artarak devam edeceğini düşünen Yıldız, özellikle veri merkezi yatırımlarının önümüzdeki beş yıl içinde Türkiye’de hızlanarak devam edeceğini, akıllı-verimli-yeşil çözümlerin, profesyonel danışmanlık hizmetlerinin mevcut yatırımlara ek olarak pazarda talep edileceğini beklediğini ifade etti.
ETİKETLER : Sayı:847

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics