spot 04 ARALIK 2011 / 14:16

Video bağlantısının yükselişi sürecek

Türkiye ofisini açan Polycom, 2012’de yaygınlığını artıracak.

Açık standartlarla geliştirilmiş tümleşik iletişim, video konferans ve ‘telepresence’ teknolojilerinin önde gelen ismi Polycom’un Türkiye ofisi İstanbul’da hizmete girdi. 2011 yılı üçüncü çeyrek verilerine göre
EMEA bölgesinde geçen yıla oranla yüzde 23 gelir artışı sağlayan şirket, Türkiye ofisi ile Türkiye pazarı için özel tasarlanmış video çalışmaları için detaylı bir yazılım alt yapısı olan Polycom RealPresence Platformu’na dayalı HD video ve Polycom HD Ses gibi hizmetlerin verilmesi ve geliştirilmesine devam edecek. Türkiye ofisi, Polycom HD video teknolojisini tabletlere taşıyan Polycom RealPresence Platform’u için destek ve uzmanlık sağlaması adına önemli bir adım olacak. Polycom Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Daniel Weisbeck, EMEA bölgesinde video konferans yapısının, yeni teknolojilerle birlikte hızlı bir büyüme sergilediğini belirtti. Tümleşik iletişim altyapılarının da bu gelişimde önemli pay sahibi olduğunu söyleyen Weisbeck ekledi: “Türkiye ise bu pazarda büyüme potansiyeli ile öne çıkıyor.” Türkiye pazarındaki güçlerini artırmak için bir ofis açmayı uygun bulduklarını vurgulayan Weisbeck, şöyle devam etti: “Yüksek kaliteli ve güvenli video iletişimi sağlamaya odaklanıyor ve her tür kurumsal ihtiyaca bu konuda yanıt verebiliyoruz. Halen büyük ölçekli şirketlere odaklıyız, ama ağırlığımızı küçük ve orta ölçekli şirketlere de kaydırıyoruz. Onların iletişim yapıları ile veya onlara bağlantı hizmeti sunan servis sağlayıcıları aracılığıyla onlara erişiyoruz. Çünkü servis sağlayıcılarla çok yakın iş ilişkimiz var.”
Tümleşik iletişim, Weisbeck’e göre, son yıllarda öne çıkan bir eğilim. “Bu yapı, şirket çalışanlarının daha üretken olmasını sağlıyor, zaman ve maliyet avantajını beraberinde getiriyor” diyen Weisbeck, “Bu yapıda videonun iki önemli yararı var: Birincisi toplantı yapmak için yolculuk maliyetlerini ortadan kaldırması. İkincisi; video yapısı birçok sektörde en etkili hizmet sunma kaynağı, yeni servisler için bir fırsat. Çözümlerimizi kullanan çok sayıda sağlık ve eğitim şirketi, imalat sanayi şirketi var. Video sohbeti geliştirme çalışmalarımız da var” dedi.

Büyüme hızı düşmeyecek

Polycom Türkiye Ülke Müdürü Haluk Şarman, yıldan yıla yüzde 50 seviyesinde büyüme olduğunu, bunun da Türkiye’nin potansiyelini ortaya koyduğunu belirterek, şunları söyledi:
“Bugüne kadar Servus ile çalışıyorduk ve onlarla işbirliğimiz devam edecek. Ayrıca Armada ile dağıtıcılık anlaşması yaptık. Bayi seviyesinde ürünlerimizi tanıyan çok sayıda iş ortağımız var ve onlarla da ilişkilerimiz devam edecek. 2012 yılına yönelik planlarımızda önceliğimiz; bu kanal yapısını ve kapsama alanını genişletmek. Video konferans başlığında sektörel ve dikey bazda yayılım hedefliyoruz. Örneğin turizm bölgelerindeki kullanım fırsatlarından tutun, sağlık sektöründe ve enerji sektöründe de kapsama alanını genişletmek mümkün. Finans, telekom sektörlerine yeni sektörel çalışmaları katmak istiyoruz. Kamuda zaten çok etkiniz ve bu etkinliğimiz, Ankara’da açacağımız bağlantı ofisimiz ile devam edecek. 2012 yılı planlarımızdan biri de telekom operatörleri ile daha verimli çalışmalar yapmak, bu yapıyı bir servis olarak kurumlara ve müşterilerine yaygınlaştırmak. Video konferans ve ‘telepresence’ pazarı büyüyor. Ama bizim büyüme oranımız, artan pazar payımızın etkisiyle, bu büyümenin de üzerinde.”
ETİKETLER : Sayı:848

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics