spot 27 ŞUBAT 2011 / 18:00

VMware’de strateji hazır, şimdi uygulama zamanı

VMware, iş ortaklarına yönelik yaptığı yatırımlara hız verdi.

Geçtiğimiz aylarda açıkladığı stratejiler çerçevesinde şirketlere sanallaştırma yoluyla konsolidasyon, otomasyon ve BT’yi servise dönüştürme aşamalarında kapsamlı çözümler sunmayı hedefleyen VMware, bu çözümleri hayata geçirmek üzere kanala yatırım yapmaya başladı.
“İş ortaklarımız bu vizyonu hayata geçirecek adımları atmadıkça vizyonun tek başına bir anlamı yok” diyen VMware Güney EMEA Bölgesi Başkan Yardımcısı Jean-Pierre Brulard, kanalın belirlenen vizyon doğrultusunda yetkinliğinin artırılması için çalışmalara başladıklarını açıkladı. Bunun için özel bir programı yürürlülüğe koyduklarını belirten Brulard, bu programın iş çözümleri konusunda yetkinlik, kurumsal yönetim, güvenlik ve bulut bilişim olmak üzere dört konudan oluştuğunu ifade etti. Brulard, bu yetkinliklerin sağlanması amacıyla iş ortaklarına dağıtılan özel eğitim kitlerinin yanında çevrimiçi erişime açık bir ‘partner üniversitesi’ de sunduklarını ve sadece geçtiğimiz yıl bu platform üzerinden dünya genelinde 1 milyon kişiye eğitim verdiklerini söyledi.

Ankara’ya özgü çözüm üretmek için Ankara’da ofis açıyorlar
Türkiye’de masaüstü sanallaştırmaya ve KOBİ’lere
özellikle önem verdiklerinin altını çizen Brulard, VMware yöneticilerinin son dönemde Türkiye’ye artan ziyaretlerinin Türkiye’ye verdikleri önemi vurguladığını belirtti.
Brulard’ın verdiği bilgiye göre VMware önümüzdeki ay Ankara’da bir ofis açmaya hazırlanıyor.
Bu ofis Ankara’ya özgü ihtiyaçlara odaklanacak ve Ankara’daki
kamu ve özel kurumların beklentilerine uygun çözümler üretilmesine yardımcı olacak.
ETİKETLER : Sayı:810
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN