spot 07 EKİM 2012 / 15:33

Vodafone Türkiye- PTT işbirliği ile Cep nakit kart

Vodafone faturasız hatta Cep Lira yükleme, Visa özelliği ile alışveriş yapma ve para çekme hizmeti sunan Cep Nakit Kart 1 Kasım’da kullanımda olacak.

Herhangi bir banka kartını kullanmadan cep telefonunuzdan arama yaparak para gönderme, Vodafone faturasız hatta Cep Lira yüklemenin yanı sıra Visa özelliği ile alışveriş yapma ve para çekme hizmeti sunan Cep nakit kart 1 Kasım’da tüketicinin kullanımına sunulacak.
Cep nakit Kart ile ilgili detaylar Vodafone Türkiye Bireysel Servisler Direktörü Ömer Kuyucu’nun tanıtımıyla tüketiciyle buluşmadan önce basına yapıldı. Türkiye’de 54 milyon bankacılık hizmeti alabilecek kişiden 17 milyonunun bankacılık hizmeti alamadığını belirten Kuyucu, Cep nakit kartın kullanımı ile ilgili şu detayları paylaştı: “Vodafone PTT işbirliğinin sonucu ortaya çıkan Cep Nakit kartın temelde 3 tane özelliği bulunuyor. Kartı alırken Vodafonelu olmanız yeterli. Kullanımı oldukça kolay. Vodafone PTT işbirliğinin sonucu ortaya çıkan Cep nakit Kart ile Vodafone Cep Nakit Destek Hattı’nı arayıp para göndereceğiniz kişinin cep telefonu numarasını girerek para gönderme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. PTT şubesine ya da Vodafone Cep Merkezleri’ne gitmenize gerek kalmadan para gönderebilirsiniz. Kart oldukça güvenilir. Her işlem şifre ile gerçekleşir ve yaptığınız işlemler bilgi SMS’i olarak cep telefonunuza gönderilir. Son olarak kart oldukça hesaplı. PTT şubelerinden, ATM’lerinden veya diğer tüm ATM’lerden Cep nakit kartınız ile para çekebilirsiniz. Cep nakit kart ön ödemeli olduğundan yatırdığınız para tutarında Visa anlaşmalı işyerlerinde harcama yapabilirsiniz. Ayrıca her para gönderim işleminde gönderdiğiniz tutar Vodafone’dan ücretsiz dakika kazanacaksınız.”
PTT şubelerinden ve Vodafone Cep Merkezleri’nden 5 liraya satın alınabilecek. 35 liraya kadar yapılan para gönderimlerinde hizmet bedeli alınmazken, 35 lira üstü alışverişlerde 2,5 lira hizmet bedeli alınacak. Başlangıçta en fazla 250 lira para gönderilebildiğini söyleyen Kuyucu, ilerleyen zamanlarda kartın kullanımıyla ilgili yeni uygulamaların hizmete sunulacağını kaydetti.

Mobil finans hizmetlerine erişim 7 bin nokta ile yaygınlaşacak
Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray,
“Mobil teknolojilerin sürekli geliştiği günümüzde nüfusun yüzde 70’i cep telefonu kullanıyor ve bu oranın 2016 yılında yüzde 90’a ulaşması bekleniyor. Uzmanlar, cep telefonuyla ödemenin yakın tarihte kredi kartının kullanımıyla başlayan devrimin benzerini yaşatacağını belirtiyor. Vodafone olarak, PTT ile işbirliği sonucu ortaya çıkan Cep nakit kart ile Türkiye’de mobil ödeme alışkanlıklarının yaygınlaşacağını düşünüyoruz. Dünyada her 3 kişiden birinin banka hesabı yok. Cep nakit kart, banka hesabı olmayan insanların mobil ödeme kolaylıklarından yararlanması noktasında fırsat eşitliği yaratıyor. 4 bin 444 PTT şubesi, bin 230 PTT ATM’si ve bin 200 Vodafone Cep Merkezi ile toplamda 7 bine yakın noktadan oluşan ağ ile Türkiye’nin en yaygın mobil finansal hizmetler ağını sunmaktan gurur duyuyoruz.”
PTT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Osman Tural, PTT olarak 2003 yılından itibaren değişim sürecine girdiklerini ve bu değişim çerçevesinde ağlarını yaptıkları işbirlikleriyle daha da yaygınlaştırmaya çalıştıklarını vurguladı ve ekledi: “Küçük olsun bizim olsun’ değil de ‘büyük olsun hepimiz yararlanalım’ mantığıyla çalışıyoruz. Bizimle işbirliği yapmak isteyen herkese kapımız açık. Cep nakit kartın kullanıcılara hayırlı olmasını diliyorum”. Konuşmaların ardından Timuray ve Tural işbirliği anlaşmasını imzaladı.
ETİKETLER : Sayı:891

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics