spot 20 HAZİRAN 2010 / 18:00

Xtraction Türkiye’de...

İş zekâsı platformu Xtraction, BTBilgi ile Türkiye pazarında.

Hagrid Solutions tarafından üretilen ve gelişmiş hizmet yönetimi iş zekâsı platformu olarak kabul edilen Xtraction, BTBilgi uzmanlığı ile Türkiye’de.
BTBilgi, hizmet yönetimine odaklı deneyimini ve bilgi birikimini Mart 2010 tarihi itibariyle Hagrid Solutions ile yaptığı iş ortaklığıyla daha da genişletti. Hagrid Solutions çözümlerinin Türkiye dışında EMEA bölgesi dağıtıcılığını alan BTBilgi, ilk tanıtımını 16-20 Mayıs 2010 tarihleri arasında yapılan CA World’de  Hagrid Solutions ile ortak standında  gerçekleştirdi.
Türkiye’de de konuyla ilgili tanıtım faaliyetlerine başladıklarını belirten BTBilgi Müşteri Yöneticisi Burhan Aydoğdu, “Müşterilerimize sunum ve kendi noktalarında teknik çalışma dışında deneme sürümü olanağı da sunuyoruz. Hızlı ve detaylı rapor ihtiyacı duyulan tüm sektörler ve özellikle hizmet masası kullanıcıları için mükemmel bir çözüm olan  ve ülkemizde yoğun olarak kullanılan CA Service Desk, IBM Maximo, HP Service Manager, BMC Remedy ve Jira gibi tüm hizmet masası çözümleri ile bütünleşik çalışabilen Xtraction fiyatı ve kullanım kolaylığıyla da fark yaratıyor” dedi.
ABD’deki etkinlikte görüşülen şirketlerle Türkiye’de tekrar iletişime geçtiklerini belirten Aydoğdu, “Görüştüğümüz şirketler bir kez de ülkemizde demo talebinde bulundu. Biz de onlarla Türkçe bir sunum eşliğinde bu demoları gerçekleştiriyoruz. Görüştüğümüz şirketlerle en kısa sürede de çalışmaya başlayacağımızı düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

Bruce_CameronBüyüme devam ediyor
Ankara ofisini açarak üç kişilik bir ekip kurduklarının altını çizen Burhan Aydoğdu, bu konu hakkında şunları söyledi:
“Ankara ciddi önem verdiğimiz bir yer ve ofisimizi açtık. Birçok eğitimi Ankara ofisimizde veriyoruz. Bu ofisle birlikte ekibimiz toplamda 20 kişiye ulaşmış oldu. İstanbul’daki eğitimlerimizi de Mimoza’da gerçekleştiriyoruz. İş sürekliliği ve güvenlik çözümleri tarafında önemli çalışmalarımız da var. Bilgi güvenliğinin her alanda olduğu gibi özellikle kamuda da çok önemli bir hale geldiğini söyleyebilirim. Bizim de bu alandaki yatırım ve projelerimiz de devam ediyor” dedi.
Geçtiğimiz yıl yaşanan küresel krizin izlerinin yavaş yavaş silinmeye başladığını belirten Aydoğdu, “Kriz nedeniyle genelde bütçeler 2010 yılının ikinci yarısına yönlendirilmişti. İçinde bulunduğumuz günlerde hareketlenmeler başladı. Bizim de daha detaylandırılmış projelere bir yönelimimiz söz konusu. 2010 yılı için herkes gibi bizim de biraz daha fazla çaba gösterdiğimiz ve başarılı olmak istediğimiz bir yıl olacak” şeklinde konuştu.
ETİKETLER : Sayı:776

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics