spot 15 NİSAN 2012 / 14:28

Yazılımdan başladı, çözüme giden yolda ilerliyor

Softline, yeni proje ekibiyle tüm ihtiyaçları tek elden sağlamayı hedefliyor.

Yaklaşık 20 yıl önce Rusya’da kurulan ve yavaş yavaş uluslararası bir şirket haline gelen Softline, bugün 28 ülkede faaliyet gösteren bir yazılım şirketi. 300’e yakın markayı bünyesinde barındıran şirket Türkiye’deki 2 yıllık varlığında 15 kişilik bir kadroya ulaştı ve pazarın ihtiyaçları doğrultusunda farklı projelere doğru yönelmeye başladı. Türkiye’deki operasyonun büyük bir ivmeyle yükseldiğini ve yurtdışının desteğini kazandığını dile getiren Softline Genel Direktörü Erdal İpek, bugüne kadar sadece yazılım satarak 2,5 milyon dolar ciro elde ettiklerinin altını çizdi.
“300’e yakın yazılım üreticisinin ürünlerini Türkiye’deki müşterilerimize sunduk ve sunmaya devam ediyoruz. Bunlar arasında Türkiye’de olmayan yazılımlar da var. Bunun yanında artık danışmanlık ve satış hizmetinin yanına sistem bütünleştirici kimliğimizi de ekliyoruz ve ürünleri uçtan uca çözümlere dönüştürmek için yola çıkıyoruz” diyen İpek, bu iş için kurdukları proje ekibiyle beraber iş ölçeğini daha da büyüttüklerini vurguladı.

“Yazılım sağlamada engelimiz yok”
Autodesk, Adobe, Microsoft, Dell, IBM, VMware, Kaspersky ile çok sıkı ilişkiler içinde olduklarını ve CAD/CAM yazılımlarıyla inşaat sektöründe birçok büyük şirketi müşterileri haline getirdiklerini belirten İpek, “Bizimle aynı kulvarda koşan şirketlerden farkımız; tek bir tane veya az sayıda yazılım sağlayıcısına bağlı çalışmamamız. Bu sayede bir şirketin tüm yazılım ihtiyacının tek elden sağlanabileceğini ispat etmeye çalışıyoruz” dedi ve ekledi: “Yazılım satan diğer şirketlere göre yüksek sayılabilecek sayıda çalışanımız var. İçinde odaklı çalışan arkadaşlarımız da var.”

Uluslararası şirket olmak avantajlı
Yaklaşık 3 ay önce uçtan uca çözüm halinde sundukları projelerden birkaçını şimdiden tamamlayan Softline’ın uluslararası yapısının Türkiye pazarında önemli bir avantaj olduğunu söyleyen Erdal İpek, özellikle büyük ölçekli işlerde bu gücün ön plana çıktığını şu sözlerle aktardı: “Rusya’da 700 kişilik bir ekip var. Çok büyük projelerde onlardan destek alabiliyoruz. Zaten bu konuda yönetmeliklerimiz var. Belli bir büyüklüğün üzerindeki projede kaç kişinin Türkiye’ye gelip bize katılacağı belli.”
İpek ayrıca, Softline’ın pazarlama konusunda güçlü bir ağa sahip olduğunu vurgulayarak, “Softline’ın pazarlama ekibi, içindeki tele-pazarlama bölümüyle beraber, şirkete en az satış departmanı kadar katkısı olan bir birim. Bunda sahip olduğumuz gelişmiş veritabanının da büyük etkisi var” dedi.
ETİKETLER : Sayı:867

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics